Televize v úterý ráno vysílala rozhovor s mužem, který si říkal Dan Richards a tvrdil, že je šéf firmy Fame Daddy (Slavný tatínek), která bude ženám nabízet výhradně prominentní dárce. Služba měla stát 15 000 liber (asi 460 000 korun).

ITV nicméně zjistila, že Richards je ve skutečnosti herec pracující pro jednu televizní produkční společnost. Televizi spletla i propracovaná webová stránka FameDaddy.com, která nabízí "první službu na světě poskytující sperma celebrit". Vzorové profily ideálních dárců zahrnovaly majitele filmových Oscarů, britské poslance, závodníky formule jedna nebo prvoligové fotbalisty.

ITV začala celou věc vyšetřovat hned po úterním vysílání. Mluvčí televize řekla, že si předem prověřovala, zda je společnost skutečně registrovaná. Ale autoři celého švindlu si dali velmi záležet, aby ITV a její diváky obelstili, uvedla mluvčí.

Pochybnosti celý podnik vyvolal hned během živého vysílání rozhovoru s údajným šéfem Fame Daddy. Moderátoři ranní show, která interview odvysílala, řekli divákům, že se jim rozhovor nezdál od samého počátku. "Něco tam nehrálo. Bylo to tak neuvěřitelné," řekla moderátorka Holly Willoughbyová. Přesto nic v živém vysílání nezpochybnili.

Také propagační video Fame Daddy na Twitteru se zdá být parodií. "Jste neúspěšní ve sportu a v obchodu? Jste tlustí? Tak bych vám radil - prosím, přestaňte se množit," říká na něm údajný šéf Dan Richards.