V návaznosti na současnou uspěchanou dobu by se dalo s trochou nadsázky říci, že pokud se neozve potenciální partner v rámci několika hodin, tak už se neozve kvůli malému zájmu nikdy. Tak to ale naštěstí není, i když podle vědců je vymezena přesná doba, po kterou můžeme stále tajně doufat. Mezní časový úsek byl stanoven na dobu 36 hodin od prvního rande.

Pokud tedy od sobotní večeře nemáte ještě v pondělí po poledni žádný zmeškaný hovor, nejspíš už se tak podle odborníků ani nestane. Alespoň tak to vyplývá z průzkumu serveru LoveGeist, který si nechala zpracovat společnost Match a jak jej citoval server Daily Mail.

Všechno urychlujeme

Odborníci doplnili, že dříve bylo nepsané pravidlo moderní společnosti, že se potenciální partner ozval maximálně do tří dnů. Minimálně v několika posledních letech se ale toto období zkrátilo na polovinu, tedy cca 1,5 dne.

Urychlování v tomto směru se pokusila vysvětlit odbornice přes vztahy Kate Taylorová. "Třídenní pravidlo bylo aktuální v době, kdy hlavním komunikačním prostředkem byly pevné linky. Jak ale postupuje vývoj technologií, zkracuje se souvisle s tím i námi měřené období, ve kterém se partner ozve. Budete-li v dnešní době čekat celé tři dny, než se ozvete, bude to možná víc než zájem naznačovat aroganci nebo případnou neochotu dobít si kredit, jen abyste mohli vašemu vyvolenému či vyvolené zavolat."

Esemesky jako tajný pomocník

Jak také Taylorová dodala, není v dnešní době mobilních telefonů vůbec žádný důvod, proč zbytečně otálet. Nechceme-li čekat, až se ozve protějšek, můžeme přeci udělat jednoduchou věc. Stačí nevinná esemeska ve stylu "včerejší večeře byla moc fajn, zopakujeme si to někdy?" apod. Jakékoli umělé prodlužování, než se ozveme, tak jen zvyšuje procento nezájmu ze strany partnera.

Co se týká rozdělení pohlaví, čeká podle Taylorové na odezvu ze strany partnera i v dnešní době 22 procent žen, přičemž u mužů to je pouhých pět procent.

Muži jsou neodbytnější

Co se týče vytrvalosti, než šanci na další rande vzdají, jsou rozhodně muži neodbytnější. Téměř 31 procent z nich vytrvá a plánuje druhé či třetí rande, než pochopí, že nemají šanci na úspěch.

Ženy jsou v tomto ohledu mnohem více netrpělivé. Dvacet osm procent z nich ukončilo jakékoli styky s partnerem, pokud se jim jeho reakce po prvním rande nezdála dost "náruživá".