Doposud byli odborníci přesvědčeni, že láska na první pohled se týká především žen. Ve skutečnosti ženy potřebují k opravdové zamilovanosti mnohem více času než muži. Samozřejmě muži i ženy zamilovanost jako takovou vnímají vcelku odlišně, nicméně nelze pochybovat o tom, že ženy pro výběr toho "pravého" mají mnohem větší kritéria, než muži.

Muži více pohlížejí na vzhled svého protějšku a až poté na další vlastnosti. Zatímco ženy se na muže dívají komplexněji. Důkladně zvažují všechna pro a proti.

"Ženy více pohlížejí na sociální situaci partnerů. Nejdůležitější je pro ně cítit se s mužem bezpečně, a pak je také zajímá, zda muž jednou bude dobrým otcem," vysvětluje pro Daily Mail profesor psychologie Alexander Gordon.

Zajímavé je i zjištění, že zatímco průměrný muž se za svůj život skutečně zamiluje více jak třikrát, průměrná žena pouze jednou. Muži také častěji pociťují, že je jejich protějšek nemiluje tak jako oni. Na rozdíl od žen i častěji říkají nahlas "miluji tě" a pokud se s nimi žena rozejde, pak se z tohoto rozchodu každý čtvrtý nikdy zcela nevzpamatuje.