Za horňáka lze považovat každého muže, který z pohledu ženské atraktivity upřednostňuje ňadra, dekolt a ramena. Jsou to obvykle i první věci, které ho na ženě zaujmou. Nicméně to neznamená, že se horňákům na ženském těle již nic dalšího nelíbí.

FOTO: fotobanka Profimedia

Prostě si prsa při očním i fyzickém kontaktu se ženou více užijí. Což potvrzují i rozsáhlé diskuse na internetu.

"Ač mám velmi rád pozadí, a nevadí mi větších rozměrů, než je všeobecně považováno za ideál, tak jsem jednoznačný horňák. Těžko se smiřuju s ženou, byť půvabnou, s velmi malými vnadami. Mám rád trojky, čtyřky," svěřuje se jeden z diskutujících.

FOTO: fotobanka Profimedia

Přestože si mnozí myslí, že mezi muži je nejvíce "horňáků", odborníci tvrdí pravý opak. Z erotického hlediska jsou pro muže větší, pevné zadečky zajímavější než větší prsa. Což potvrzuje i předloňský průzkum časopisu Maxim, podle něhož je dokonce až 75 procent všech mužů "dolňáků". Tedy mužů, jež preferují u žen zadek, boky a pas před horní částí těla.

"Sebehezčí žena s překrásným obličejem a pěknými prsy ale s rozbředlým plochým zadkem váží na vahách mužského vzrušení mnohem méně, než průměrná žena s malými prsy, ale dokonalým zadkem, pevným jak basketbalový míč," dodává v diskuzi zástupce "dolňáků" .

FOTO: fotobanka Profimedia

Kdy se jedná o úchylku

Podle doktora Petra Weisse pokud jsou muži doslova extrémně zaměřeni na jednu část těla (je jedno zda se jedná o velká ňadra nebo větší zadek či dlouhé nohy), obvykle trpí tzv. fetišistickou fixací, což je považováno za sexuální deviaci.

Takové muže skutečně vzruší jen ta jedna konkrétní část ženského těla a nic jiného je na ženách nezajímá. Většina z těchto mužů udržuje krátkodobé vztahy, protože je dlouhodobě nedokáže uspokojovat jeden fetiš. To, co je pro ně jeden den vzrušující, za týden už nemusí být. Fetišisté mají prostě neustálé tendence své fetiše vylepšovat a zdokonalovat.

Více se o této tématice dozvíte v přiloženém videu.

FOTO: fotobanka Profimedia