Psi totiž vyžadují hodně kontaktu a při fyzickém kontaktu se zvířetem dochází k produkci oxytocinu, hormonu, který posiluje důvěru a citové propojení mezi lidmi. Ženy vytvářejí ve svém těle třikrát až pětkrát více oxytocinu než muži. Muži mající psy jsou dotykovější a právě dotyky s pejskem v nich zvyšují hladinu oxytocinu, který následně posiluje touhu tulit se ke svému protějšku.

Psi se využívají jako terapeutická zvířata právě kvůli jejich ochotě mazlit se a tulit s člověkem a zvyšovat tak v jeho těle hladinu oxytocinu a zlepšovat jeho psychiku.

„Ačkoli existuje velká řada výzkumů zabývajících se sexuálním životem páru po příchodu dítěte, nikdo zatím moc nezkoumal, jaký mají vliv na sexualitu páru domácí mazlíčci,“ tvrdí doktorka Debby Herbenicková ze sexuologického Kinseyho institutu.

Lidé se i více usmívají

Psi působí na člověka také svou pozitivností a podle nové japonské studie pes dokáže rozeznat, kdy se člověk směje. A to je prý právě proto, že smích u člověka psi sami často vyvolávají. Pobyt se psem venku či doma výrazně zlepšuje náladu a je dokázáno, že po hraní a procházce se psem se lidé více usmívají.

A procházky se psem jsou dalším pozitivním faktorem, neboť venčení je pohybem, který prospívá lidskému zdraví a posiluje srdce a cévy. Jejich zdraví je pro dobrý sexuální život přímo nezbytné. Přitom několik studií prokázalo, že právě lidé mající psa jsou štíhlejší a zdravější, protože je zvíře nutí k pravidelnému pohybu.

„Studie dokazují, že lidé jsou stvoření toužící po novinkách a že novinky zvyšují hladinu dopaminu v mozku, to je neurotransmiter, který hraje klíčovou roli v sexuálním vzrušení. A hladinu dopaminu zvyšují v mozku také zážitky při venčení psa, protože jsou zdrojem novinek a nových zážitků,“ tvrdí sexuolog Ian Kerner z Yaleské univerzity.