Výzkum, který se uskutečnil v sousedním Německu, nyní ukázal, že při milování vstoje mohou ženy zhubnout až pět kilogramů za pouhé dva týdny.

Němečtí sexuologové prý zapojili do svého zkoumání celkem 500 párů. Tito dobrovolníci měli jediný úkol - praktikovat po dobu čtrnácti dnů sex výhradně ve vertikální poloze, tedy vstoje. Jiná poloha nebyla přípustná a všichni účastníci výzkumu se měli oddávat milování den co den.

Výsledky byly příjemným překvapením, zejména pro krásnější pohlaví - ženy zeštíhlely od tří až do pěti kilogramů, aniž by přitom navštívily byť jen jednou posilovnu.

Zapojí se více svalů a spálí více kalorií

Výzkum prokázal, že při sexu ve vertikální poloze člověk zapojuje více svalů a spálí tak více kalorií, než při milování vleže či vsedě.

Experiment podle odborníků dokumentoval, že i minimální, ale pravidelný pohyb, tedy sex ve správně zvolené poloze, pomáhá. A navíc může být pádným argumentem pro partnera, kterému se do milování příliš nechce.

Pokud tedy změníte svou běžně používanou polohu, můžete si osvěžit svůj intimní život třeba sexem na pračce v koupelně nebo na kuchyňské lince.