Jejich vědecké studie se zúčastnilo celkem 500 žen ve věku 18 až 35 let. Skupina zahrnovala respondentky, které měly k volajícímu romantický vztah, ale rozhodly se dát si na chvíli "pauzu" i ty, které s volajícím dříve chodily, ale skončilo to oboustranným zjištěním, že by vztah nefungoval.

"Bez ohledu na to, jaké jsou jejich vztahy s volajícím, všechny ženy, které slyšely, ale nezvedly telefon, byly v době hovoru hluboce ponořeny do vášnivého sexu s někým jiným," řekl k tomu badatel Patrick Berger. "Navíc, drtivá většina respondentek pro tuto chvíli zcela zapomněla na vztah, který s volajícím měla a soustředila se zcela na své fyzické uspokojení."

Kdo volá? Nikdo důležitý..

Studie odhalila, že v 80 procentech případů, kdy ženy nezvedly telefon, si užívaly hrátek s mužem v nějakém ohledu výrazně převyšujícím volajícího - hezčím, inteligentnějším či například s větší sexuální výdrží.

Není to ovšem tak, že by ženy ignorovaly zvonění jako takové. Většina z nich se podívala, kdo volá, ale hovor nepřijaly a milenci nejčastěji řekly, "že nevolá nikdo důležitý". Pak pokračovaly v zábavě.

Studie zdůraznila, že stejně se ovšem chovají i ženy, které právě potkaly muže svých snů. "V každém případě, žena nechtěla telefonováním zničit okamžik pravého duchovního spojení s mužem, do kterého se právě zamilovala," řekl sociální psycholog Michael Corbin, spoluautor studie.

Vědci také skrze studii došli k názoru, že pokud ženy zvednou telefon nadšeně a rychle, je to v 99 procentech případů proto, že očekávají hovor od jiného muže.