Vztahy a manželství referující o sobě jako o nepříliš šťastných jsou třikrát nevěrnější než velmi šťastné páry. Tvrdí to ve své studii docent psychologie David Atkins z Kalifornie.

Docentka psychologie Beth Allenová z University of Colorado-Denver zase zjistila, že páry, v nichž byl jeden či oba partneři nevěrní, uváděly, že nepociťovaly neštěstí či negativní emoce jako nenávist a měly více pozitivních než negativních interakcí. Jen čtvrtina mužů uváděla, že měla před nevěrou vážné problémy ve svém manželství.

Nevěrní lidé často touží po absolutním štěstí

Podle profesora psychologie Eda Dienera z University of Illinois nebude žádný vztah či manželství dostatečně šťastné proto, aby oba partnery uchránilo před nevěrou.

Lidé totiž dnes prahnou po absolutním štěstí a požadují romantickou lásku plnou milostného chvění od počátku vztahu až do konce života. To se ale vyplní málokomu.

„Myslí si, že jejich manželství je v pohodě, protože se příliš nehádají, ale přitom jsou si vzdálení a nudí se. Sex je rutina. Konverzace o smysluplných věcech je vratká jako vypadávající chrup,“ vysvětluje si výsledky terapeutka Mira Kirshenbaumová z Bostonu.