Hlavní obsah

Ženy se chtějí podobat Diazové či Zetě-Jonesové

Snad všechny ženy chtějí vypadat přitažlivě, některé však kvůli tomu dokonce neváhají vystavovat nebezpečí své vlastní zdraví.

Ženy se chtějí podobat Diazové či Zetě-Jonesové

Podle průzkumu belgického časopisu Flair se 22 procent žen každý den váží, 15 procent drží prakticky neustále dietu a až 83 procent se k ní už někdy odhodlalo. Na otázku, kolik jste už držely diet, 31 procent dotázaných žen uvedlo, že čtyři až deset. 

Proč k dobrovolnému odpírání jídla ženy přistupují? Podle 31 procent dotázaných, aby se cítily v lepší formě, 32 procent chce být krásnější.  O tom, že takových cílů není ale zrovna snadné docílit, svědčí následující číslo - 75 procent žen v průzkumu uvedlo, že si myslí, že se váhou a bojem proti přibývajícím kilogramům budou zabývat celý život. Každá čtvrtá pak kvůli postavě a vzhledu riskuje své zdraví. 

Přibližně čtvrtina žen by si přála mít velikost oblečení 36 či méně. Každý desátá by prý zase souhlasila s plastikou a každá třetí s liposukcí. Tři procenta by byly kvůli postavě dokonce prý schopné vzdát se sexu, dodal list La Derniere Heure. 

A komu by se dotázané ženy chtěly nejvíce podobat? Více než čtyřicet procent uvedlo, že herečce Catherině Zetě-Jonesové a 32 procent její kolegyni Cameron Diazové. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků