Hlavní obsah
Filmový režisér a dokumentarista Jakub Jahn Foto: archiv Jakuba Jahna

Sladké sny Jakuba Jahna: Výstava o módě, která tu ještě nebyla

Filmový režisér a dokumentarista Jakub Jahn poprvé představí vlastní výtvarnou tvorbu na výstavě s názvem Sweet dreams v Galerii Českých center v Praze. Výstavní soubor, který zahrnuje 85 grafických listů, je intimním nahlédnutím za oponu české oděvní scény. Výstava se bude konat od 12. do 30. března 2019.

Filmový režisér a dokumentarista Jakub Jahn Foto: archiv Jakuba Jahna
Sladké sny Jakuba Jahna: Výstava o módě, která tu ještě nebyla

Autor Jakub Jahn dostal unikátní možnost natáčet během pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který spolu se svým týmem dokumentoval od jeho úplných začátků v roce 2012.

Během sedmi let vzniklo několik ikonických videí, která kombinací dokumentárních a stylizovaných záběrů evokují atmosféru MBPFW. Právě hrubé materiály, ze kterých původně vznikaly oficiální „video reports”, sloužily jako zdrojový materiál pro vystavený soubor.

„Každý z vystavených obrazů je fragmentem mnohem většího příběhu, který se odehrává v několika rovinách a zpráva o podobě české oděvní scény je pouze jednou z nich. Nenechte se mýlit, Sweet dreams není výstavou o módě, je to velmi soustředěný pokus proniknout k podstatě krásy a obrazu,” říká autor výstavy Jakub Jahn.

Vernisáž za přítomnosti patronky výstavy, violoncellistky Terezie Kovalové, proběhne v úterý 12. března 2019 od 18:00 hodin.

Může se vám hodit na Seznamu:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků