"Je tady plno, lidem je teplo. Jak mají vlasy trochu dlouhé, už to chtějí honem dolů. Jde to pocítit, že je velké vedro, lidé se chtějí stříhat, ať se s vlasy nemusejí v létě trápit," řekl pracovnice jedné z olomouckých provozoven holičství Dagmar Krňávková.

Zákazníci mnohdy čekají ve frontách. "K holiči jsem šel celkem nadvakrát, bylo pořád plno. Dohromady jsem musel čekat hodinu," řekl devětadvacetiletý Jiří Vyhnálek. Podotkl, že dlouhou dobu čekání vytrpěl hlavně kvůli horkému počasí. "Delší vlasy mi už vadily, zbytečně se mi přehřívala hlava," podotkl s úsměvem.

Vedru musejí přitom čelit i kadeřnice a holičky. Parné počasí jim způsobuje problémy například při foukání vlasů. "Když zákaznici ostříhám a vyfoukám, než vyjde ven, je celá mokrá, zpocená. Teď jsem zrovna foukala zákaznici s vlasy po ramena. Než jsem vyfoukala vrch, měla spodek celý mokrý," posteskla si kadeřnice Miloslava Ptáčková.

Doplnila, že mnohé ženy si raději v tomto počasí nechají ostříhat na pánském oddělení a vlasy si už umyjí a vyfoukají doma. "Vyjde jim to i levněji. I proto je na pánském daleko větší frmol než na dámském," řekla kadeřnice.