Minulý pátek představil uznávaný český módní návrhář Jiří Kalfař svou kolekci v rámci newyorského týdne módy. V kolekci, která byla inspirovaná dílem zakladatele moderní ruské literatury Alexandra Sergejeviče Puškina, nechyběly bohatě vyšívané kousky a nákladné materiály v čele se sametem, brokátem a krajkou.

V kolekci pro období podzim, zima 2019/2020 byly k vidění zejména bohatě zdobené sukně, krajkované šaty a luxusní kabátky. Co se týče barevné palety, návrhář vsadil zejména na tlumené barvy, jako jsou černá a vínová. Nechyběl ale ani kontrast v podobě výrazné červené a elektricky modré barvy.

Jiří Kalfař se jako první český módní designér představil na newyorském fashion weeku

Jiří Kalfař se jako první český módní designér představil na newyorském fashion weeku.

Kolekce na sezónu podzim/zima 2019/20.

Kolekce na sezónu podzim/zima 2019/2020

Jiří Kalfař na své kolekci spolupracoval se dvěma českými značkami. „I přesto, že kolekci předvádíme na NYFW, snažil jsem se v konceptu, aby ta kolekce byla světová, ale mohla ukázat i to nejlepší, co my jako Češi máme a umíme,” řekl návrhář, který kolekci obohatil o nádherné kousky oblečení z křišťálů a kamínků značky Preciosa a klobouky Tonak.

Inspiraci pro svou kolekci našel v Puškinově Evženu Oněginovi.

Inspiraci pro svou kolekci našel v Puškinově Evženu Oněginovi.

V rámci přehlídky vystoupily i české topmodelky žijící v New Yorku Linda Vojtová a Pavlína Pořízková. „Přehlídka není pouze o oblečení, ale i o stylingu, o doplňcích, o celkovém vjemu, muzice, kdo otevírá, kdo jde přehlídku a tak podobně,” vysvětlil návrhář Jiří Kalfař.

Topmodelka Linda Vojtová

Topmodelka Linda Vojtová

Jiří Kalfař

Jiří Kalfař

Může se vám hodit na Seznamu: