Jak tedy vytvarovat obočí do ideálních tvarů? Výbornou pomůckou je velmi známé pravidlo, kdy si přiložíme tužku k jedné straně nosu a vedeme ji kolem vnitřního koutku oka a tam, kde se dotýká obočí – tam by ideálně mělo začínat. Podobně se přiloží od nosu k vnějšímu koutku oka a zase – kde se tužka dotýká linie nebo pomyslné linie obočí, by mělo končit.

„Nicméně je to velmi individuální záležitost. Zatímco někomu takto vytvarované obočí skutečně sluší, u někoho může vzbuzovat utahaný či nešťastný výraz. Někdy je tedy lepší než na šablony hledět víc na vlastní intuici, a pokud si nevíte rady, pak vsadit na odborníky,” radí vizážistka a stylistka Petra Šestáková.

Sama příliš nedoporučuje ani šablony, jež se dnes prodávají s barvou na obočí. Ačkoliv se jedná o velmi trendy záležitost, dívky naprosto ztrácí svou individualitu. Nehledě na to, že často máme každé obočí malinko jiné a k naší tváři tyto drobné odchylky patří.

Obočí na zkoušku

„Pokud si nejste jisté, jak obočí zvýraznit, pak si nejprve zkuste obočí obkreslit bílou kosmetickou tužkou. To umožní vidět, jak zhruba bude výsledek vypadat, a také, jaké chloupky je třeba vytrhat či upravit. Tedy vše, co je bílé vytrhat. Chloupky, které přesahují do bílého pole délkou, ale rostou v linii, kterou chcete zachovat, je třeba jen ustřihnout nebo použít speciální seřezávač – to je ideální věc i pro muže s bujnějším obočím. Následně doporučuji obočí v první třetině vyčesat vzhůru, zbytek uhladit směrem ke spánkům, pak zafixovat speciálním gelem,” radí Petra Šestáková.

Pokud chloupky chybí anebo jsou příliš světlé, pak je lze domalovat speciální tužkou, tak ostrou, že každý tah nakreslí jeden chloupek. Je to ale dost náročné a i speciální „mikrotužky“ se hodně lámou a není to moc komfortní postup. Další možností je zešikmeným štětcem prokreslit obočí vhodnými tmavšími stíny nebo speciálním pudrem na obočí – a pak vyčesat kartáčkem.

Stíny na rozdíl od tužky tolik nelepí na kůži, rozptýlí se na chloupky a výsledek vypadá přirozeněji. Existují také „řasenky“ na obočí a samozřejmě možnost barvení – doma či v kosmetickém salonu. Horkou novinkou má být nalepování chloupků obočí.

„Řešením může být i použití růstového kondicionéru, který pomocí síly peptidů a rostlinných výtažků snadno a rychle posiluje chloupky na obočí,” vysvětluje Klára Výborná z RevitaLash.

Speciální technikou vláskování se dnes tetují na obočí jednotlivé chloupky,což vypadá velmi realisticky. Což potvrzuje i obočí vizážistky.

Speciální technikou vláskování se dnes tetují na obočí jednotlivé chloupky, což vypadá velmi realisticky. To potvrzuje i obočí vizážistky.

FOTO: petrasestakova.cz

Nakolik je vhodné nechat si obočí vytetovat?

To je teď veliký trend. „Už se prakticky nedělá souvislá vytetovaná plocha v místech, kde obočí chybí, ale speciální technikou vláskování se tetují jednotlivé chloupky, a to velmi realisticky, takže v různé délce, s jemnými odchylkami směru růstu a podobně. Výsledek je opravdu velmi dobrý. Já sama jsem si takto nechala obočí v horní linii vylepšit a jsem nadšená,” upozorňuje vizážistka Petra Šestáková.

Samozřejmě tetování má i svá rizika, jednak každá kůže pracuje jinak a nelze tedy přesně říci, jak dlouho tetování vydrží a v jaké formě. Navíc pokud se to nepovede, v podstatě není cesty zpět. Nicméně pokud ženy vsadí na skutečného odborníka a tetováž se vydaří, podtrhne to jejich krásu na dlouhá léta.

Tvar a barva obočí

Ženy by se při tvarování obočí měly vždy řídit tvarem svého obličeje, na tom zda nosí brýle (jakou obrubu) a jaký účes.

„Pokud máte hustou ofinu sahající k obočí, tak je lepší mít ho jemnější a uhlazené směrem ke spánkům. Nosím-li vlasy stažené do ohonu a z čela, tak si na obočí musím dát více záležet. Ostré hrany obočí směřují náš obličej také k ostřejšímu výrazu a značí třeba asertivnější vystupování, kulaté tvary zase zjemňují. Barva obočí by měla korespondovat s barvou vlasů. U odbarvených blondýnek to je někdy komplikovanější, ale pokud přiznají odrosty, můžou mít tmavé obočí a světlé vlasy. Důležité je respektovat přirozenou linii obočí, svůj barevný typ a vyvarovat se extrémů ve tvarech, délce i barvách,” dodává vizážistka.

Pokud si nevíte rady, pak se obraťte přímo na zkušenou vizážistku, určitě se to vyplatí. Pomocí odborníka nejen uvidíte, co vám opravdu sluší, ale naučí vás i jak na to v klidu domova.

Zleva:

Zleva: 1. Sally Hansen pinzeta se šikmou špičkou a komfortním držadlem - perfektní pro precizní vytvarování obočí a větší vnitřní plocha hrotů zajistí uchopení většího množství chloupků. 2. FacEvolution růstové sérum pro řasy a obočí Hairplus 4,5 - unikátní přípravek, který vám pomůže k dosažení maximální přirozené délky a hustoty řas. 3. Loreal Paris gelová řasenka na obočí Brow Artist Plumper - tónuje obočí a fixuje jeho tvar. Mini kartáček zajistí nanesení potřebného množství hmoty. Uhlazuje neposlušné chloupky obočí pro intenzivní pohled, nelepí a neleskne se. 4. Loreal Paris tužka na obočí s kartáčkem Brow Artist Designer 1,2 g - dlouhotrvající textura vydrží na obočí dlouhé hodiny, aniž by se rozmazala. 5. Avon sada na úpravu obočí - 2 v 1 s voskem a pudrovým odstínem pro upravený a přirozený vzhled obočí. Tvaruje a zafixuje tvar obočí, dodává mu elegantní a upravený vzhled i dlouhotrvající efekt.

FOTO: archív firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: