Na milánském fashion weeku představili své kolekce na příští rok největší velikáni módního světa. Značky jako Gucci, Prada, Roberto Cavalli, Armani, Philipp Plein a další.

Gucci vsadil na retro look

Módní značka Gucci tento rok vsadila na módu dob minulých, konkrétně se inspirovala sedmdesátými léty. Modelky obuly boty z hadí kůže, geometrické halenky s širokými, skoro až námořnickými, kalhotami, které byly ozdobeny knoflíky. Také se objevovaly kožešiny a vestičky. Mezi barvami dominovala oranžová, bordó, zelená a modrá v kombinaci s bílou barvou. Cílem přehlídky bylo naučit ženu, jak vypadat sofistikovaně tak, aby jí samotnou její vzhled těšil.

Z materiálů byl k vidění patchwork, geometrické vzory, semiš, džínovina a kůže. Šaty byly zásadně mini nebo maxi délky, místy se objevovaly i šokující výstřihy. Největší „hvězdou” přehlídky se stala Jackie Soft. Nejedná se ovšem o žádnou modelku, ale o typ kabelky, která se stala pro značku Gucci jakýmsi poznávacím znamením. Tento rok je totiž inovována o pět různých stylů i barev.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Milánský týden módy odstartovala módní přehlídka Gucci

zdroj: Reuters

Prada v podkolenkách

Brokátem ozdobené šaty s „rozdrbanými” lemy, masivní kabáty. Z barev pak oranžová, ale i svítivá limetkově zelená. Designérka Miuccia Prada na konci přehlídky krátce pokynula a pozdravila publikum.

Značka Prada představila kolekci plnou temných barev, přičemž modelky se procházely po přehlídkovém mole, v jehož středu se tyčily purpurové hory. Ačkoliv se jednalo o kolekci určenou na jaro a léto roku 2015, Prada oblékla modelky do nezvykle tmavých barev, vybavila je teplými kabáty, podkolenkami a uzavřenými botami na podpatku. Lemy šatů byly schválně nezapošité jako rušivý element jinak elegantní kolekce.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Prada představila v Miláně kolekci na příští jaro a léto

zdroj: Reuters

Roberto Cavalli miluje maxišaty

Odvážné, sexy a živočišné. Tak by se dala nazvat kolekce pro ženy na příští jaro a léto od návrháře Roberta Cavalliho. Jeho modelky vyšly na molo převážně v dlouhých maxišatech, a módní mág se tentokrát nebál kouzlit s barvami. Na druhou stranu se zde mísily psychadelické motivy s motivy romantickými, občas prostřídané zvířecími vzory, pravděpodobně inspirace rokem 1960.

Kromě maxišatů kreativní návrhář oslavuje ženskou krásu pomocí provokativních průhledných materiálů, hlubokých výstřihů a krátkých šortek. Poznávacím znamením této kolekce jsou určitě obrovské sluneční brýle a dlouhé splývavé šaty.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Nová kolekce Roberta Cavalliho

zdroj: Reuters

Móda z ulic Milána

Ani obyčejní obyvatelé italského Milána si nenechali tuto slavnostní příležitost ujít, a proto oblékli ze svých skříní to nejlepší, co v nich pro tyto a podobné akce skrývají.

Ve slunné Itálii se tak na ulicích hemžily veselé barvy, ale i relativně nový a velmi rozšířený trend: sukně či šaty, doplněné o sportovní tenisky.

Italky rády oblékají volné košile.

Italky rády oblékají volné košile.

FOTO: Profimedia.cz

Některé dámy volily vysoké podpatky.

Některé dámy volily vysoké podpatky.

FOTO: Profimedia.cz

Jiné k šatům obuly tenisky.

Jiné k šatům obuly tenisky.

FOTO: Profimedia.cz

V Miláně se konal Milan Women Fashion Week

V Miláně se konal tradiční fashion week

FOTO: Profimedia.cz