O blondýnkách se vypráví spousta vtipů, kolují fámy o jejich inteligenci, ale řada mužů označuje blonďaté ženy za nejvíce přitažlivé. Obecně ti, kdo mají kudrnaté vlasy, by si přáli mít rovné, ti, kdo se chlubí havraní černí, by byli radši zrzaví a naopak.

Dnešní doba ale všem poskytuje určitý luxus. A to v tom smyslu, že se prakticky během chvíle můžeme rozhodnout a v mžiku se stát někým jiným. Nebaví vás dlouhé vlasy? Zkraťte je. Omrzela vás jejich délka a toužíte splétat dlouhé rozpustilé copy? Je to sice dražší záležitost, ale do několika hodin se můžete chlubit vlasy do půli zad.

A stejně tak to je i s barvením hlavy. Spousta žen se barví jen tak, protože je to jejich koníček a rády experimentují nebo podléhají tlaku svých známých a rodiny. Některé ale zůstávají věrné tomu, v čem se cítí nejlépe, a naopak se bojí riskovat. Ale když už se rozhodnou, jako argument jim většinou slouží pořekadlo, že risk je přece vždy zisk. A je to tak. Mnohé ženy přišly totiž na to, že platinová barva je pro ně absolutně nevhodná a možná by se jí navždy měly vyhýbat obloukem. Ne vždy je to totiž šťastná volba.

Anne Hathaway

Herečka izraelského původu Anne Hathawayová má velmi výrazné obličejové rysy, které jsou pro Izraelce typické. V ledové blond vypadala herečka přímo nešťastně. Barva si nepříjemně pohrávala s tónem její pleti a musela proto používat výrazný make-up. Toto neštěstí jí naštěstí přivedlo zpět na hnědo.

FOTO: Profimedia.cz

Jessica Biel

Jessica Bielová byla blond v roce 2008. Málokdo v ní tehdy poznával sexy herečku a modelku. Daleko lépe udělala později, když si blond připomněla jen na koncích své dlouhé hřívy, a to pomocí speciálního ombré barvení.

FOTO: Profimedia.cz

Zooey Deschanel

Nejhorší změnou a zároveň největším obratem k lepšímu prošla Zooey Deschanelová. Herečka nebyla blonďatá, ale spíše žlutovlasá. Už několik let je ovšem tmavovláska, a kombinace jejích modrých očí a hnědé hřívy dostává muže do kolen.

FOTO: Profimedia.cz

Katharine McPhee

Katharine McPhee a její proměna v ledovou královnu se také nepovedla. Brzy a ráda se vrátila ke karamelové barvě vlasů s příjemnými světlými odlesky. Posuďte sami, nepřijde vám v ledové blond příliš umělá?

FOTO: Profimedia.cz

Victoria Beckham

Posh Spice Victoria Beckhamová nosila dříve blonďaté mikádo s přísnou patkou. Úsměv na tváři jí ale nevykouzlily ani dlouhé tmavé vlasy, jenomže na to už si všichni u módní návrhářky stihli zvyknout. Victorii tmavá sluší, rozhodně tedy více než blond.

FOTO: Profimedia.cz

Winona Ryder

Známá herečka se sklony ke kleptomanii Winona Ryderová byla také blondýna. Přesně takto si ji můžete pamatovat z filmu Střihoruký Edward (1990), kde exceloval herec Johnny Depp. Winona je ale typově podobná své kolegyni Anne Hathawayové, tedy i ona udělala dobře, že se vrátila k tmavé barvě a krátkému střihu vlasů.

FOTO: Profimedia.cz

Jennifer Love Hewitt

Bude se to zdát až neuvěřitelné, ale herečka Jennifer Love Hewittová, ačkoliv jí nemoderní žlutá blond vůbec nesluší, nosí v současné době vlasy přesně tak, jak je zobrazena na fotografii vpravo. Jako jediná z dam se nepoučila a k blond se vrátila. Tak uvidíme, doufejme, že ji to časem zase přejde.

FOTO: Profimedia.cz