„Potom, co jsem se stal otcem, se mi zcela změnily priority. Hlavní je, aby byl malý v pořádku. S Mirandou se dělím o všechny povinnosti, koupu ho, měním mu plenky. Flynn je neustále s námi,“ prozrazuje Orlando, který si rodinu odvezl na Nový Zéland, kde natáčí fantasy Hobbit, volné pokračování Pána prstenů.

„Na chvíli jsem musel vysadit a věnovat se rodině. Lhal bych ale, kdybych nepřiznal, že si po deseti letech s velkou radostí nezopakuji roli elfa Legolase. Potom, co se narodil Flynn, už ale neberu filmování tak vážně, díky němu jsem si uvědomil, co je pro mě v životě nejdůležitější,“ přiznává dnes už pětatřicetiletý rodák z historického Canterbury.

S manželkou Mirandou a malým Flynnem jsou nerozlučnou trojicí.

S manželkou Mirandou a malým Flynnem jsou nerozlučnou trojicí.

FOTO: fotobanka Profimedia

Není divu, že chce, aby měl Flynn pohodové dětství. Sám ho měl totiž poznamenané událostí, o které málokdo ví.

Orlando byl totiž přesvědčený o tom, že jeho otec byl Harry Bloom, legendární postava antiapartheidu, který umřel na mozkovou příhodu, když Orlandovi byly čtyři roky. Matka mu ale ve třinácti letech prozradila, že jeho biologickým otcem je poručík Colin Stone, o kterém si myslel, že je rodinný přítel. Byl to pro něj šok.

Drama, které tehdy jako teenager prožíval, si vybavil právě potom, co se Flynn narodil. „Vzpomínám si, že jsem byl tehdy hodně zmatený. Nechci, aby syn zažil něco podobného,“ dodává rozhodně.

Herectví ho magicky přitahovalo už od mládí. „Už jako malý kluk jsem začal snít o tom, že jednou budu taky slavný a budu se moci stát kýmkoli se mi zamane. Fascinovala mě možnost být třeba Supermanem nebo Posledním Mohykánem. Nevzdal jsem se ani tehdy, když si mě kamarádi jako dyslektika dobírali, že to asi těžko půjde,“ vzpomíná s úsměvem.

Pán prstenů

Roli elfa Legolase si už bez Vigga Mortensena po deseti letech zopakuje v Hobbitovi.

FOTO: fotobanka Profimedia

Postupně Orlando vyrostl do bezproblémové hvězdy první velikosti a díky dvěma hlavním rolím v hitových trilogiích Pán prstenů a Piráti z Karibiku se stal pro Hollywood nepostradatelným. A nechybí ani v posledním hitu, v moderní interpretaci Tří mušketýrů.

„Když jsem začal točit Pána prstenů, bylo mi jednadvacet a byl jsem v podstatě ještě kluk. Dnes už mohu hrát zralé muže. Když mi tedy zavolali, že budou točit Tři mušketýry, napadlo mě, že mi nejspíš nabídnou jednoho z nich. Naštěstí jsem se mýlil a režisér Paul Anderson řekl, že bych se mu líbil jako podlý vévoda z Buckinghamu. To mě potěšilo. Díky této roli jsem se konečně mohl vymanit z těch kladných mladíků a zahrát si lotra.

Buckingham znamená absolutní zvrat v mé kariéře. Už vím, proč mnozí herci tak rádi hrají ničemy! Musím přiznat, že i já jsem si ho užil se vším všudy, navíc s krásnými dámami,“ směje se. O ty neměl Orlando nikdy nouzi, v soukromí ani ve filmu. Slabost pro něho mají snad všechny jeho slavné kolegyně. „Je roztomilý a velmi přátelský, navíc nádherně líbá,“ prozradila například Keira Knightleyová z Pirátů z Karibiku.

V Pirátech z Karibiku: Na konci světa se už potřetí sešel s půvabnou krajankou Keirou Knightleyovou.

V Pirátech z Karibiku: Na konci světa se už potřetí sešel s půvabnou krajankou Keirou Knightleyovou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Jeho láska z velkofilmu Troja, herečka Diane Krugerová, mluvila podobně. „Potkali jsme se sotva týden před natáčením naší milostné scény. Když jsme skončili, tak mi, aniž o mě zavadil pohledem, podal plášť. Je to gentleman.“ Orlando se nikdy netajil tím, že má ženy rád. Nedávno prohlásil: „Ženy jsou krásné a zasluhují si být hýčkané. Já jsem si už vybral. Miranda je úžasná: krásná uvnitř i navenek."

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Orlando Bloom se oženil s dlouholetou přítelkyní Mirandou Kerrovou