Navzdory tomu, že se svým manželem fotbalistou Davidem Beckhamem čekají v létě čtvrté dítě, nepřestává Victoria Beckhamová pracovat. Minulý měsíc představila tato módní ikona svou novou kolekci pro podzim/zimu 2011.

Módní přehlídka byla součástí soukromého představení Mercedes-Benz Fashion Weeku v New Yorku, proto se novými produkty z dílny slavné celebrity mohli pokochat jen vyvolení.

To, co se jim nabízelo k vidění, byly velmi snadno nositelné kousky inspirované rozvernými pastelovými šedesátými léty, ale i decentními sedmdesátkami. Na mole se střídaly plisované sukně, šaty v barvě hořčice i kabátky výrazných barev. Tradiční široké spektrum modelů nabízelo šanci každému, vybrat si to své - od úzkých šedých svetro-šatů až po lesklou skládanou róbu pro slavnostní příležitost.

Kolekce Podzim/zima 2011

Kolekce Podzim/zima 2011

FOTO: fotobanka Profimedia

Victoria předvádí kolekci v New Yorku dvakrát do roka. Nutno říct, že její návrhářský úspěch nemá nic společného s tím hudebním, nebo s tím, že je manželkou Davida Beckhama. O tom, že se její modely líbí, svědčí i to, že mezi její pravidelné zákaznice patří herečky Sarah Jessica Parkerová, Cameron Diazová, Drew Barrymoreová, Gwyneth Paltrowová, Heidi Klumová a Brooke Shieldsová.

Kolekce Jaro 2011

Modely Victorie Beckhamové pro jaro 2011, které představila v září minulého roku.

FOTO: fotobanka Profimedia

Stejný úspěch ale Victoria zaznamenává i u široké veřejnosti. Její modely jsou často vyprodané ještě předtím, než se vůbec dostanou do polic obchodů.

Kolekce Jaro 2011

Modely Victorie Beckhamové pro jaro 2011, které představila v září minulého roku.

FOTO: fotobanka Profimedia

 

Sestry Cruzovy navrhly už druhou kolekci

Když se na jaře loňského roku staly sestry Penélope (36) a Mónica Cruzovy (33) tvářemi švýcarské módní značky Charles Vögele, bylo jejich přáním vytvořit vlastní návrhy oblečení. Podařilo se a loni v listopadu spatřila světlo světa jejich první vlastní kolekce Biaggini Violett. Nyní přicházejí s druhou.

Poprvé šlo o večerní šaty, které již na sklonku loňského roku oblékla i nejedna česká žena.

Penélope a Mónica Cruz

Penélope a Mónica Cruzovy

FOTO: Charles Vögele

„Název Biaggini Violett jsme zvolily proto, že logo značky je violett (anglicky fialové – pozn. red.) a Biaggini nám znělo krásně žensky,“ prohlašuje Mónica Cruzová.

Penélope Cruz

Penélope Cruzová

FOTO: Charles Vögele

První kolekce sklidila velký úspěch a sestry se proto rozhodly v roli návrhářek pokračovat. „Spolupráce se značkou Charles Vögele pro nás byla velkou výzvou a jsme za tuto nabídku vděčné. Každý den jsme se naučily něco nového. Značka nám nechala volnou ruku, takže jsme navrhly modely ve stylu, který preferujeme a samy nosíme.

Ceníme si, že je kolekce cenově dostupná a vybrané kousky si může dovolit koupit každá žena. Obléknout se pěkně by totiž nemělo být o penězích,“ říká vystudovaná návrhářka Mónica Cruzová, která se nyní živí herectvím. Nabídka pro ni byla, stejně jako pro známější sestru, velká výzva.

Penélope Cruz

Penélope Cruzová

FOTO: Charles Vögele

Letošní kolekce Biaggini Violett navržená oběma hollywoodskými hvězdami se objeví v obchodech Charles Vögele v šesti místech v republice na jaře. (http://www.charles-voegele.cz)

Penélope a Mónica Cruz

Penélope a Mónica Cruzovy

FOTO: Charles Vögele

Komunikují na dálku

Sestry se při společné práci sešly již při natáčení filmů, ve kterých se Mónica ujala choreografie a Penélope v nich hrála, a tak módní tvorba nebyla pro jejich vzájemnou práci novinkou. Mónica přiznává, že je pro ni velmi důležité, když všechno může dělat s Penélope. „Sesterství je magický svazek. Jednou se nám stalo, že jsme každá byla v jiném městě, dívaly jsme se na návrhy oblečení a na fotografie a když jsme se o několik dní později potkaly, zjistily jsme, že jsme pro kolekci obě vybraly fotografie Jane Birkinové. Je to zvláštní, vůbec jsme se přitom před tím o výběru nebavily.“

Penélope Cruz

Penélope Cruzová

FOTO: Charles Vögele

Ani jedna ze sester se nepyšní pojmenováním „návrhářka“, jen prý zúročily životní zkušenosti v několikaleté filmové a taneční praxi. Když vidí Mónica někoho na ulici oblečeného v šatech, které navrhla, nejraději by ho zulíbala. Penélope, která vypadá, jako by jí z oka vypadla, je její nejlepší kamarádka. Vídají se velice často, a když to nejde, alespoň si telefonují a probírají nové nápady.

Penélope Cruz

Penélope Cruzová

FOTO: Charles Vögele