Škodlivost solárií byla již několika výzkumy přímo prokázána. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny  (IARC) dokonce pobyt v soláriích z hlediska rizika vzniku rakoviny nově zařadila do kategorie nejnebezpečnějších vlivů s názvem „pro člověka karcinogenní“.

ÚV paprsky totiž poškozují kůži a mohou zvýšit riziko zhoubného nádoru - melanomu. A tak touha po "dobití baterek" může být vykoupena mnohem závažnějším problémem a to rakovinou. Proto by lidé měli být na pozoru a solária využívat k tomuto účelu jen naprosto výjimečně.

Především ženy by si měly uvědomit, že na soláriích není nebezpečná jen hrozba rakoviny, ale i mnohem rychlejší stárnutí pokožky. Pravidelným užíváním solária si tak všichni zaděláváme na známky stárnoucí pokožky a hluboké vrásky.

Navíc na soláriích vzniká i závislost - tzv. tanorexie  - [celá zpráva]

Video

Jak se projevuje tanorexie - závislost na soláriích

 

Nebezpečné je i horské sluníčko

Možná doma též vlastníte horské sluníčko, které dokáže pokožku dokonale prohřát a též člověku dodat potřebnou dávku energie. Jeho účinky na kůži jsou ale stejně poškozující jako ze solária. Trpí nejen pokožka, ale i oči, pokud je nezakryjeme.

"Pokud navíc čas strávený před horským sluníčkem neodhadneme, můžeme se dočkat spálenin. Výjimkou nejsou pouze začervenání kůže, ale i bolestivé puchýře a hluboké poškození kůže," upozorňují lékaři ze serveru Hojení-ran.cz .

Energii dodá cvičení i masáž

Pokud vám po dlouhodobém zimním počasí chybí energie, pak máte možnost buď vyrazit za sluníčkem do teplých krajů a nebo povzbudit duši alternativní formou jako například sportem, masáží či sexem. I u těchto aktivit se do těla vyplavují tolik potřebné endofriny, které dokáží zlepšit náladu i doslova nabít energií.

Video

 Hřejivá mušlí masáž