Než začnete s výběrem, měli byste si jasně stanovit, pro koho je dárek určen, zda pro kamarádku, partnerku, maminku, babičku či dceru. Vyvarujete se tak zbytečných problémů a případného zklamání. Lahev s lahodným vínem může potěšit kolegyni či kamarádku, maminka či dcera z toho však nadšené být nemusí.

V každém případě by měl být dárek určen především ženám a měl by alespoň malinko korespondovat s povahou či profesním zaměřením obdarované. 

Nemusíte za každou cenu vyhledávat ty nejdražší dárky. Většinou skromnější dárky darované od srdce potěší nejvíce. Může se jednat o drobnost a třeba i vlastnoručně vyrobenou.

I praktické dárky potěší

Není ani pravdou, že žena nedokáže pod stromečkem ocenit praktické dárky. Naopak, pokud jim ulehčí práci či splní nějakou další službu, pak takový dárek s nadšením uvítají.

Srdce ženy potěší i dobrá lahev vína, šperk či kosmetický balíček s oblíbenou vůní či kosmetickou značkou.

V neposlední řadě by byla škoda zapomínat na pěknou knihu či hudební nosič. Přestože se vždy nejedná o originální dárek, dokáže potěšit a neurazí (pokud se ovšem trefíte do hudebního vkusu).

Připravili jsme pro vás několik tipů z nejnovějších trendů na trhu.

Zprava: Velmi pěkná kabelka plná přípravků tzv. Dotek perel - Sprchový šampon, Sprej antiperspirant Pearl & Beauty a Výživné tělové mléko pro velmi suchou pokožku. Zleva: Třpyt diamantů- Lak, pěnové tužidlo a finální sprej pro oslňující lesk vlasů.

Zprava: Velmi pěkná kabelka plná přípravků tzv. Dotek perel - Sprchový šampon, Sprej antiperspirant Pearl & Beauty a Výživné tělové mléko pro velmi suchou pokožku. Zleva: Třpyt diamantů - Lak, pěnové tužidlo a finální sprej pro oslňující lesk vlasů.

FOTO: Nivea

Hodinky Veloci-T od Tissot mají náskok jak v preciznosti časomíry, tak v moderním, současném vzhledu. Propracované číselníky, zajímavé barvy a kombinace materiálů, tyto chronografy jsou ztělesněním designu a stylu.

Hodinky Veloci-T od Tissot mají náskok jak v preciznosti časomíry, tak v moderním, současném vzhledu. Propracované číselníky, zajímavé barvy a kombinace materiálů.

FOTO: Tissot

Pro všechny maminky i tatínky, co chtějí vyfotit své malé potomky, aniž by museli usilovat o jejich pozornost. Fotoaparáty Samsung ST500 a ST550 mají na předním displeji animace, jenž oko dítěte zaujmou a vy můžete fotit jeden roztomilý úsměv za druhým.

Pro všechny maminky i tatínky, co chtějí vyfotit své malé potomky, aniž by museli usilovat o jejich pozornost. Fotoaparáty Samsung ST500 a ST550 mají na předním displeji animace, jenž oko dítěte zaujmou a vy můžete fotit jeden roztomilý úsměv za druhým.

FOTO: Samsung

Velmi elegantní taštičky s motivem krokodýlí kůže a v nich dokonalá péče o pleť. Neovadiol Gf - Péče obnovující proporcionální strukturu obličeje a hutnost pleti.

Velmi elegantní taštičky s motivem krokodýlí kůže a v nich dokonalá péče o pleť. Neovadiol Gf - Péče obnovující proporcionální strukturu obličeje.

FOTO: Vichy


Motýl doux ocení zvláště milovnice lahodných chutí, pro které je chuť kondice demi sec příliš suchá. Motýl doux výborně sedne k dezertům a dortíkům, v kombinaci se zrmzlinou vytvoří překvapivě osvěžující sorbet.

Motýl Doux ocení zvláště milovnice lahodných chutí. Motýl Doux výborně sedne k dezertům a dortíkům, v kombinaci se zmrzlinou vytvoří překvapivě osvěžující sorbet.

FOTO: Vína Mikulov

Syoss repair therapy - balíček s profesionální péčí o roztřepené a poškozené vlasy.

Syoss repair therapy - balíček s profesionální péčí na roztřepené a poškozené vlasy.

FOTO: Henkel

MFT Trim Disc nejen pro sportovce - zázračná pomůcka zaměřená na rovnováhu, která posiluje všechny svaly těla a to včetně rotátorů páteře. Je to ta nejlepší prevence pro bolení zad, ale také krásné postavy.

MFT Trim Disc nejen pro sportovce - zázračná pomůcka zaměřená na rovnováhu, která posiluje všechny svaly těla a to včetně rotátorů páteře. Je to ta nejlepší prevence pro bolení zad, ale také krásné postavy.

FOTO: MFT

Luxusní dárková sada Hypnôse Senses s vůní Hypnôse Sense EDP 50 ml, tělovým mlékem Hypnôse Senses 50 ml a řasenkou Hypnôse a to vše v praktické kosmetické taštičce.

Luxusní dárková sada Hypnôse Senses s vůní Hypnôse Senses EDP 50 ml, tělovým mlékem Hypnôse Senses 50 ml a řasenkou Hypnôse, to vše v praktické kosmetické taštičce.

FOTO: Lancome

Eucerin Sérum proti vráskám HYALURON-FILLER - velmi kvalitní kosmetika, jež je vhodná i pro velmi citlivou pokožku a lze ji zakoupit v lékárně.

Eucerin Sérum proti vráskám HYALURON-FILLER - velmi kvalitní kosmetika vhodná i pro velmi citlivou pokožku, lze ji zakoupit v lékárně.

FOTO: Eucerin

Noční saténové pyžámko udělá radost každé ženě.

Noční saténové pyžámko udělá radost každé ženě.

FOTO: F & F

Balíček s tou nejjemnější péčí pro krásné vlasy a dokonalý styling.

Balíček s tou nejjemnější péčí pro krásné vlasy a dokonalý styling.

FOTO: Henkel

Speciální vánoční balení oblíbených džemů Schwartau Extra MAXI v rodinném 600g balení. Navíc ke každé sklenice získáte dárek – dvě stylové vánoční podložky, které ozdobí adventní stůl.

Speciální vánoční balení oblíbených džemů Schwartau Extra MAXI v rodinném 600g balení. Navíc ke každé sklenici získáte dárek – dvě stylové vánoční podložky, které ozdobí adventní stůl.

FOTO: Hero

Odpadkový koš - Brabantua s unikátním sklápěcím víkem z tvrzeného plastu, který je vysoce funkční a velmi snadno se používá i udržuje. Stačí lehce stisknout víko, které se automaticky a potichu otevře, a po použití nechat víko bezhlučně zaklapnout zpět.

Odpadkový koš Brabantua s unikátním sklápěcím víkem z tvrzeného plastu, který je vysoce funkční a velmi snadno se používá i udržuje. Stačí lehce stisknout víko, které se automaticky a potichu otevře, a po použití nechat víko bezhlučně zaklapnout zpět.

FOTO: Brabantua

NEUTROGENA® Výživná tělová emulze s norskou recepturou intenzivně hydratuje pokožku a to díky vysokému obsahu glycerinu. Je vhodná i na velmi suché části těla jako jsou kolena a lokty.

NEUTROGENA® Výživná tělová emulze s norskou recepturou intenzivně hydratuje pokožku díky vysokému obsahu glycerinu. Je vhodná i na velmi suché části těla jako jsou kolena a lokty.

Velmi elegantní kabelka z kolekce Coccinelle/Barbara Hulanicki

Velmi elegantní kabelka z kolekce Coccinelle/Barbara Hulanicki

FOTO: Coccinelle

Luxusní kosmetický balíček z řeckou přírodní kosmetikou KORRES potěší každého. KORRES je totiž založena na zkušenostech s homeopatickými účinky čistě bylinných složek, a nejen proto je tato značka považována za světovou kosmetickou špičku.

Luxusní kosmetický balíček s řeckou přírodní kosmetikou KORRES potěší každého. KORRES je založena na zkušenostech s homeopatickými účinky čistě bylinných složek, a nejen proto je tato značka považována za světovou kosmetickou špičku.

FOTO: Nákupní galerie Myslbek