Na věku v Paříži nezáleží, na promyšleném modelu ano. Avšak jen málokdo na sebe strhává prvoplánově pozornost, Pařížani se neoblékají do křiklavých barev, hlubokých výstřihů a trik s výraznými logy značek přes prsa, aby bylo vidět, že na to mají, spíše se soustředí na kvalitu a soulad tlumených barev, na kusy oblečení, které jim přesně padnou a podtrhují jejich přednosti.

Menšímu poprsí prospějí nejrůznější druhy nabírání.

Jednoduché kousky tlumených barev nesmí v šatníku Pařížanky chybět.

FOTO: www.1-2-3.fr

Ke stylovému oděvu patří i vhodná čepice.

FOTO: archiv firmy Promod, C&A

Co schovávají francouzsky pod oblečením...

Co schovávají francouzsky pod oblečením...

FOTO: www.etam.com

Odívání se ve Francii nese na decentní vlně, na ulici nepotkáte starší ženu při těle nacpanou do o číslo menšího trička ani ztrácející se v nevhodně průsvitné haleně, která by mohla v případě nouze posloužit i jako cirkusový stan. Všechno má přesně tu velikost, jaká je třeba, a každý model je dotažen do šmrncovní dokonalosti detailem, a to ať už je jím velikánská kabelka, barevný šátek, tmavé brýle, náhrdelník a nebo jen vkusně založené kalhoty.

Méně je více

Pravidlem místních je, že méně je více, v kombinování a vrstvení jsou opatrní, líčení Pařížanky nepřehánějí a co se účesů týče – na první pohled je jasné, že se jim všem o vlasy dlouhodobě stará šikovný kadeřník. Fialový přeliv na ulici nepotkáte, stejně ne tak nepřirozeně do výšky vyhnanou trvalou.   

Audrey Tatouová jako Coco Chanel začínala s klobouky.

Francouzskou módní ikonou je Audrey Tatouová, zahrála si i Coco Chanel.

FOTO: SPI

Ve vaší výbavě nesmí chybět kvalitní kabelka. Pařížanky si potrpí na ty objemnější, ale oceníte dozajista i klasický tvar psaníčka.

Ve vaší výbavě nesmí chybět kvalitní kabelka. Pařížanky si potrpí na ty objemnější, ale oceníte dozajista i klasický tvar psaníčka.

FOTO: www.coccinelle.cz

S jednoduchými černými šaty, které oživuje jen fialová mašlička, nemůžete nic zkazit. Výborně vypadá i velký pruhovaný svetr.

S jednoduchými černými šaty ve francouzském stylu, které oživuje jen fialová mašlička, nemůžete nic zkazit. Výborně vypadá i velký pruhovaný svetr.

FOTO: 4ustore.cz

Boty obecně znamenají pro místní základ všeho oblékání a potrpí si na jejich kvalitě i vkusnosti. Ženy tu umí s neobyčejnou elegancí balancovat na podpatcích, téměř jako by snad ani neměly těch sedm nekonečných centimetrů.

Na velkých městských bulvárech máte skoro pocit, že jste se omylem ztratili a zabloudili na přehlídkové molo, a ten umocňuje i fakt, že mužský šatních je v hlavním městě Francie o dost bohatší, než na jaký jsme zvyklí z našich zeměpisných šířek, v žádném případě nekončí u modrých džínsů, kraťasů, barevných triček s impozantními logy firem a obleku zakoupenému kvůli maturitní zkoušce. 

Kvalitní punčochy nejlépe v černé barvě nesmí ve vašem prádelníku chybět.

Kvalitní punčochy nejlépe v černé barvě nesmí ve vašem prádelníku chybět.

FOTO: www.calzedonia.it

podzimní móda

Jednoduché a elegantní

FOTO: archiv firmy 1 2 3

Styl pařížského oblékání má zkrátka říz, nechybí mu ani nápad ani smysl pro detail, humor a hru, místní módou v nejmenším neopovrhují, nepovažují ji za rozmar a zbytečnou marnivost, ale v tentýž moment všichni nenosí ten samý hit sezóny tupě vycucaný z módního žurnálu, neunifikují se. Každý prostě dle svého ale vždy s vkusem.