Hlavní obsah
Náhradní matka by měla být dokonalá žena. Foto: Profimedia.cz

Náhradní matky jsou v USA velmi žádané

Nabídka náhradních matek pro neplodné či homosexuální páry se ve Spojených státech navzdory vysokým cenám stala úspěšným podnikáním. S odvoláním na americkou společnost CSP, která již umožnila narození více než 1700 dětí pro páry ve 45 zemích světa, to uvedl server francouzského deníku Le Figaro.

Náhradní matka by měla být dokonalá žena. Foto: Profimedia.cz
Náhradní matky jsou v USA velmi žádané

Společnost vybírá náhradní matky velmi přísně: každý měsíc ze zhruba 400 zájemkyň projde asi tucet uchazeček. "Ověřujeme důkladně jejich minulost. Páry chtějí dokonalou ženu: mladou, velkou, ne moc tlustou, vdanou matku," říká 29letá Jennifer z CSP. V její kanceláři visí fotografie osobností, které služby firmy již využily - kupříkladu Eltona Johna.

Elton John

Foto: Gleb Garanich, Reuters

"Zhruba polovinu našich klientů tvoří homosexuálové z celého světa," upřesnila představitelka CSP Sherrie Smithová. Ujistila, že vždy dokázali dovézt dítě od náhradní matky i do zemí jako Francie, kde je podobná praxe zakázána. "Pořídit si dítě s CSP je jako cesta v luxusním autě. Probíhá to v klidu, účinně a spolehlivě," citoval server Le Figaro jednoho ze šťastných otců.

Jedná se ale o drahou záležitost. Společnost chce pro sebe 20 000 dolarů (cca 380 000 korun) a pro náhradní matku 25 000 až 35 000 dolarů (cca 470 000 - 660 000 korun). Její cena stoupá každým dalším těhotenstvím. V případě dvojčat si přidá 8000 dolarů (cca 150 000 korun). Klient navíc musí platit další náklady, především umělé oplodnění a právníka, což ho vyjde na dalších nejméně 20 000 dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků