Hlavní obsah
Pozitivní těhotenský test může být předzvěstí revoluce v ložnici. Foto: Profimedia.cz

Milování během těhotenství prospívá miminku

Radost z milostného života lze mít i s těhotenským bříškem, tvrdí gynekologové a sexuologové. A to kvůli faktu, že těhotná žena má více prokrvené vnitřní pohlavní orgány, což je důvodem, proč je více citlivá než dříve. Dalším důvodem je vyšší produkce některých hormonů během těhotenství.

Pozitivní těhotenský test může být předzvěstí revoluce v ložnici. Foto: Profimedia.cz
Milování během těhotenství prospívá miminku

Dvě čárky, které se objeví na těhotenském testu z lékárny, znamenají pro každou dvojici diametrální životní změnu. Veškeré jejich myšlenky, energie a skutky se soustředí na malého drobečka, který se rodí a roste v matčině bříšku.

Pozitivní těhotenský test může být i předzvěstí revoluce v ložnici. I když je třeba mít na paměti, že budoucí mamince může být často zle od žaludku, a to nejenom v ložnici. Dále, že ne vždy bude mít nastávající matka chuť na rozličné hrátky, které ji bavily před otěhotněním. Partner by to měl samozřejmě tolerovat.

 

Milování během těhotenství je možné od početí až do porodu v rozličných pozicích, které jsou nastávající mamince příjemné. Důležité je, aby jí partner nemačkal bříško a ňadra, u nichž bývá i nepatrný dotyk nepříjemný.
sexuolog Zbigniew Lew-Starowicz

 

V sexuologických poradnách se množí dotazy dvojic, jež jsou zvědavé, zda a jakým způsobem se mohou věnovat sexuálním hrátkám, aby nebyl poškozen nenarozený plod nebo nějak ublíženo nastávající mamince.

Lékaři dodávají, že během těhotenství u maminek vzrůstají hodnoty mnoha hormonů. Organismus produkuje více progesteronu i estrogenů, což způsobuje, že ženské tělo se chová jako v období okolo ovulace.

Libido stoupá od druhého trimestru

Chuť na milování stoupá především ve druhém trimestru (od čtvrtého měsíce - pozn. red.). V prvním trimestru je těhotným většinou špatně a ve třetím jim zase překáží velké bříško. (Bříško totiž nepřekáží jen v ložnici, ale i při běžných denních činnostech, jako je zavazování tkaniček ap.)

„Ve druhém trimestru se zvýší prokrvení pohlavních orgánů i celková tělesná teplota, a proto stoupá i libido (chuť na sex). Také odpadají určité zábrany, neboť se dvojice nemusí starat o ochranu a už jde jen o slastné uspokojení,“ upřesnil sexuolog Zbigniew Lew-Starowicz.

Důležité jsou pozice při milování, vždy je třeba mít na paměti bříško, na něž se nesmí tlačit. Proto se v posledním trimestru nedoporučuje poloha, kdy partnerka leží na zádech, ideální se jeví pozice, kdy partnerka na muži sedí tváří k němu (ale jen do třetího trimestru, kdy penetrace může být příliš hluboká).

Milování v těhotenství může být dokonce přínosné, a to v situaci, kdy maminka takzvaně přenáší a sex by mohl být „spouštěčem“ porodu, proto jej někteří porodníci vyloženě doporučují.

Anketa
Máte zkušenost s milováním během těhotenství?
1. Ano, příjemnou
53.6 %
2. Ano, nepříjemnou
2.9 %
3. Ano, záleží na poloze
3.7 %
4. Ano, záleží na trimestru
1.6 %
5. Ne, ještě jsme těhotenství nezažili
35.3 %
6. Ne, bojíme se toho
2.9 %
Celkem hlasovalo 10234 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků