Odborníci ze světově proslulého hračkářství Hamleys za největší hity považují elektronické osmitýdenní štěně Teksta, jež poslouchá příkazy, jako sednout, vzad apod., reaguje na světlo i tmu, lze ho trénovat jako živé zvíře a zároveň dokáže přehrát hudbu staženou z iPadu. K dostání bude za 75 liber (2250 Kč).

Na výsluní zůstanou i tzv. robo ryby, které se svévolně pohybují po akváriích, jako živé, ale bez jakéhokoli nároku na péči a krmivo. Rodiče budou muset maximálně jednou za čas vyměnit baterie. Jejich cena se pohybuje kolem 14 liber (420 Kč).

Plně funkční tablet s ochranou

Velké šance na úspěch má i nejmodernější tablet pro děti - Leap Pad Ultra, jehož "ultra" verze umožní dětem si hrát, kreslit, psát a fotit.

"Je to tablet, který je určen pro děti, ale jedná se o výkonný přístroj, jehož omezením je jen internet, aby rodiče měli kontrolu nad tím, co děti na tabletu dělají. Tablet má 8 GB paměti, sedmipalcový displej a obsahuje řadu aplikací, včetně možnosti stáhnutí dalších programů, samozřejmě s ochranou před stahováním nevhodného obsahu pro děti. Jeho hlavní výhodou pak je, že když ho dítě upustí, nepraskne displej," vysvětluje Laura Olverová z Hamleys. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 125 liber (3750 Kč).

Holčičky pak jistě uvítají nové bizarní a funky panenky z řady Monster High, které představují protiklad dokonalé panenky Barbie.

Za téměř dokonalou, ale velmi drahou hračku považují odborníci vzpínajícího se koníka Clysdesdale, který je ovšem pomalu stejně tak drahý jako živý kůň. Jen s tím rozdílem, že péče o něj vyjde výrazně levněji. Jízda na něm je opravdu věrohodná a děti si ji užívají, ovšem jen málokdo si tuto hračku bude moci dovolit. Cena je 850 liber (25 530 Kč).