Podle Málkové ale lze boj s dětskou obezitou vyhrát, jen když je dítě systematicky motivováno ke zdravému životnímu stylu a jeho okolí se připojí. 

Kurz povede děti ke změně stravovacích návyků. Uvědomí si, jak důležité je pro štíhlou linii, aby pořádně snídaly, nejedly u televize nebo na ulici a neuzobávaly po celý den. Děti se dozvědí, že by měly jíst hodně zeleniny, pít nekalorické nápoje, omezit tučné a slané uzeniny, sladkosti a jídla z rychlých občerstvení. Poučí se i o důležitosti pohybu, aby nevysedávaly u počítače. Rodiče zjistí, že by se měli dítěti více věnovat a povídat si s ním. 

Součástí je soutěž pro jednotlivce i pro kolektivy

Kurz je připraven tak, aby byl vhodný pro děti s normální váhou i pro ty, které mají kila navíc. Součástí je soutěž pro jednotlivce a jejich rodiny a také pro školní kolektivy. Počítač vyhodnotí účastníkům jídelníček a množství pohybu, plnit budou zábavné úkoly. Bude fungovat internetová poradna, kde se o problémech s jídlem a hubnutím mohou poradit s odborníky děti, rodiče i učitelé. 

Na internetový kurz navážou doprovodné akce, zejména setkání vylosovaných úspěšných účastníků a seminář pro lékaře, psychology a pedagogy na téma dětské obezity, který se koná 14. dubna. Veškeré aktivity spojené se soutěží, včetně semináře, jsou zdarma.