Před pár lety se tak chovala čtrnáctiletá děvčata, dnes mají podobný fyzický zjev a chování již dívenky ve věku mezi osmi a dvanácti roky. Časná dospělost představuje velkou zátěž především pro rodiče. Již desetileté dívky chodí s chlapci na rande, přejí si k Vánocům luxusní typy mobilů a nosí tanga.

Zatímco dříve poslouchaly Dádu Patrasovou a jí podobné dětské hvězdy, dnes se vrhají rovnou na Madonnu a Justina Timberlaka. Jenže to také znamená, že se setkávají velmi brzy s otevřenou sexualitou. Bohužel toho o sexu od rodičů a ze školy ví pramálo. Odborníci ne nadarmo volají po včasné sexuální výchově, s níž by se mělo začít již v mateřské školce.

Možná za dřívější dospívání může dobrá výživa či obezita

Dosud jsme jim říkali "malé děti", ale oni tráví hodiny na internetu brouzdáním po stránkách určených dospělým a hrají hry, s nimiž zápasí jejich rodiče a starší sourozenci. Mladé dívky se také již na prvním stupni základní školy začínají líčit, nosí minisukně a tváří se jako dospělé.

Stále více studií potvrzuje, puberta přichází rok od roku dříve. Podle lékařů je příčinou možná dobrá výživa či obezita.