Pokud se chystáte vyrazit na nákupy za účelem pořídit si nějakou trendy novinku, která obzvláštní vaši garderóbu, nechte se inspirovat tipy přímo od lidí nejzasvěcenějších - módních návrhářů. Pro tuto sezónu ženám připravili vysoké kozačky a velké kabely.

Botičky a lá Pretty woman

Milovnice kozaček a vysokých podpatků si letos opravdu přijdou na své. V kurzu jsou totiž boty, které vás zahalí až nad kolena. Nemusíte se bát předsudků o tomto druhu obuvi, pokud zvolíte vhodné svršky, budete vypadat velmi atraktivně.

Vysoké botky se vyrábí z různých materiálů jako je semiš a kůže. Některé jsou v kovbojském stylu v hnědé barvě a s třásněmi, jiné mají dekorativní prvky ve formě přezek a ozdobných spon.

FOTO: archiv firmy Victoria´s secret

I když jsou kozačky sahající až nad kolena momentálně velmi stylovou záležitostí, nemůže si je dovolit každá žena. Nejvíce padnou štíhlým a vysokým slečnám, které v nich budou jistě vypadat neodolatelně. Dívky a ženy menšího vzrůstu by si ale měly počkat na jiné módní výstřelky, v těchto botkách by se mohly snadno "utopit". 

Černá varianta vypadá elegantně a sexy, je dobré si však dát pozor na výběr doplňků. Můžete nechat šmrncovně vykukovat jen malou část nahé nohy nad samotnou botou, tudíž slušivé bude obléct si šaty či sukýnky, které budou končit jen pár čísel na kozačkou. Výborná je pak kombinace s úplými džínsy.

FOTO: archiv firmy Victoria´s secret (vlevo), Quelle

Objemné kabely

Pokud máte ve skříni nějakou větší kabelu přes rameno, zaručeně ji tuto sezónu oprašte a vyražte s ní do ulic. Kabelky sloních rozměrů jsou zahrnuty do všech značkových kolekcí, a jak by taky ne? Většina žen je ráda nosí, protože jsou především praktické a originálmi designy oživí dámský outfit. Hodí se při cestě na nákupy nebo jako menší cestovní zavazadlo. Pevné modely mohou posloužit i jako úschovny menších notebooků.

Barevné květované vzory vypadají hravě.

FOTO: archiv firmy Promod (vlevo), Oilily (vpravo)

Velké kabelky se vyrábí ve všech stylech. Elegantní pro dámy, z lesklých materiálů nebo veselé pro sportovnější typy či rozverné studentky.

FOTO: archiv firmy Baťa (vlevo), Billabong (vpravo)

 

Zkrátka objemné kabely nevycházejí z módy, právě naopak. Ženským společníkem zůstávají. A my jsme za to rády, protože do nich můžeme schovat všechny "vele důležité" maličkosti a že jich není zrovna nejméně, že?

Velké kabely skýtají možnost úložného prostoru a jsou kouzelným doplňkem.  

FOTO: archiv firmy Esprit (vlevo), Humanic (vpravo)