Hlavní obsah
 

Zemřel Američan ohrožený trestem smrti, kterého dopadli na útěku z thajské věznice

Devětatřicetiletý Američan Bart Allen Helmus, jemuž se podařilo 4. listopadu utéci z vazební cely u soudu ve městě Pattaya, ve čtvrtek zemřel. Podlehl zranění ze 6. listopadu, kdy ho policisté dopadli. Při zatýkání se střelil do hlavy.

 
Zemřel Američan ohrožený trestem smrti, kterého dopadli na útěku z thajské věznice

„Zemřel ve čtvrtek kolem šesté večer,“ řekl lékař Phuwadol Kittiwattanasan. Zdůraznil, že pacient byl přísně střežen: „Od chvíle, kdy byl americký pacient přijat, střežila jeho pokoj policie a směny se střídaly po osmi hodinách.“

Lékař neuvedl příčinu úmrtí a nezmínil ani to, zda muži nebylo vypnuto zařízení, které ho udržovalo při životě.

Helmus byl zatčen v červenci i se svou 31letou thajskou přítelkyní Sirinaphou Wisetritovou po razii v jejich bytě, kde bylo nalezeno kilo metamfetaminu, pistole s 200 náboji, váhy, igelitové sáčky a peníze.

Helmus byl podezřelý, že objednával drogy přes dark web a pak je prodával zájemcům v oblasti thajského hříšného města. Hrozil mu trest smrti.

Proto se pokusil s přítelkyní a ještě s jedním stíhaným utéci z vazby u soudu, což se jim podařilo. Komplic bodl policistu a střílel. Zločinci pak odjeli připraveným autem.

Helmus byl dopaden o dva dny později v provincii Sa Kaeo u hranic s Kambodžou, kam asi chtěl prchnout. Při zatýkání se střelil do hlavy a zranil i svou přítelkyni. Policie si původně myslela, že je mrtvý, ale po převozu do nemocnice se ukázalo, že byl jen v kómatu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků