Hlavní obsah

Vinni, řekl soud čtyřem Indům. Za brutální znásilnění studentky jim hrozí oprátka

Čtyři muži ve věku 19 až 35 let obžalovaní z hromadného znásilnění, únosu a vraždy 23leté studentky dorazili v úterý ráno k soudu v Dillí. Ten je uznal vinnými. Podle agentury Reuters jim hrozí trest smrti oběšením, i když se absolutní trest v Indii uděluje výjimečně. Tentokrát je však velký tlak veřejnosti i pozůstalých na exemplární potrestání. Rozsudek by měl soud vynést ve středu.

Vinni, řekl soud čtyřem Indům. Za brutální znásilnění studentky jim hrozí oprátka

Čtveřice je vinna ve všech bodech obžaloby. Po vynesení rozsudku začal skandovat dav před soudní budovou: "Oběste je! Oběste je! Oběste je!"

"Teď, když se potvrdila jejich vina, musejí viset. Není jiná možnost," řekl agentuře Reuters jeden z místních studentů.

Jeden z advokátů odsouzených označil rozsudek za nespravedlivý a zaměřený pouze na to, aby se zalíbil rozlícené společnosti.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Demonstranti před soudem v Dillí požadují trest smrti pro znásilňovače

Video: Reuters

Žaloba uvedla, že uklízeč autobusů Akšaj Kumár Singh, trenér Vinaj Šarma, prodavač ovoce Paván Gupta a nezaměstnaný Mukeš Singh nalákali 16. prosince dívku a jejího přítele do autobusu, když se pár vracel domů z kina.

Zatímco autobus projížděl ulicemi hlavního města, muži třiadvacetiletou dívku opakovaně znásilňovali a bili kovovou tyčí, než ji spolu s jejím přítelem, nahé a napůl v bezvědomí vyhodili u silnice. [celá zpráva]

Muž se z útoku později zotavil, ale vnitřní zranění dívky byla natolik vážná, že jim dva týdny po útoku v singapurské nemocnici podlehla. [celá zpráva]

Vyslechnuto bylo přes 100 svědků

Verdikt uzavře sedm měsíců trvající soud, během kterého soudce vyslechl 85 svědků obžaloby a 17 svědků obhajoby. Mezi těmi, kdo vypovídali, byli vyšetřovatelé či přítel oběti, který všechny útočníky identifikoval.

Obžalovaná čtveřice před soudem vinu popřela. Dva z obžalovaných – Gupta a Šarma – tvrdí, že v době útoku byli na večírku v parku. Akšaj Singh uvedl, že byl stovky kilometrů daleko v rodné vesnici ve státě Bihár. Také Mukeš Singh popíral, že byl na místě činu, ale během soudu vypověděl, že řídil autobus. Potvrdil, že tři zbylí obžalovaní v něm byli, ale trval na tom, že nic neviděl, protože zhasli světla, jakmile dívka s přítelem nastoupili.

Autobus přiváží čtyři obžalované k soudu v Dillí

Foto: Manish Swarup, ČTK/AP

Pátý obviněný byl v březnu nalezen oběšený ve své cele; spáchal patrně sebevraždu, byť to jeho rodina popírala. [celá zpráva]

Šestý útočník byl v době sexuálního útoku nezletilý, a proto dostal trest tří let vězení, což je maximum. [celá zpráva]

Rodina volá po trestu smrti

„Každý den žijeme a každý den umíráme pro tenhle rozsudek. Naše dítě předtím, než zemřelo, řeklo, že takovíto lidé by měli být upáleni zaživa,“ řekl otec oběti agentuře Reuters.

„Abychom splnili její poslední přání a s pomocí všech důkazů, které soud má, (pachatelé) rozhodně nesmějí být ušetřeni. Měli by je oběsit,“ dodal otec mrtvé.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků