Hlavní obsah
 

U Japonska se během tajfunu ztratila nákladní loď. Našli jediného člověka

Tajfun Maysak, který se blíží ke Korejskému poloostrovu, už má na svém kontě oběti. Ve středu se v něm v Jihočínském moři ztratila nákladní loď se 43 členy posádky a šesti tisíci kusů dobytka, který převážela. Japonské pobřežní stráži, která se plavidlu vydala na pomoc, se podařilo zachránit jedinou osobu.

 
U Japonska se během tajfunu ztratila nákladní loď. Našli jediného člověka

Loď Gulf Livestock 1 se ve středu ocitla v cestě tajfunu Maysak poblíž japonského ostrova Amami Óšima v Jihočínském moři, odkud vyslala nouzový signál.

Japonská pobřežní stráž po příjezdu k místu, odkud zaznamenala signál, našla ve vodě v záchranné vestě jediného člena posádky. Podle serveru BBC zachráněný muž uvedl, že jeho lodi vypověděl službu motor a plavidlo následně smetly z hladiny vlny.

Loď Gulf Livestock 1 měla namířeno z Nového Zélandu do Číny. Její cesta začala 14. srpna a měla trvat 17 dnů. Ve středu se ale ocitla v cestě tajfunu Maysak v Jihočínském moři poblíž ostrova Amami Óšima, odkud vyslala nouzový signál.

Většina členů posádky byli Filipínci, mezi ně patří i jediný nalezený. Dva lidé pocházeli z Nového Zélandu a dva z Austrálie. Nákladní loď Gulf Livestock 1 byla vyrobena v roce 2002 a měří 139 metrů na délku.

Satelitní snímky tajfunu Maysak

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Pátrání po ztracené lodi komplikuje silný vítr a přívalové deště, které tajfun doprovázejí.

Pobřežní stráž zachraňuje filipínského člena posádky ztracené lodi.

Foto: Japan Coast Guard, Reuters

Maysak už ve čtvrtek ráno zasáhl jihokorejské přístavní město Pusan. Ohlášen už byl nejméně jeden mrtvý člověk, 2200 lidí bylo evakuováno a přibližně 12 tisíc domovů zůstalo bez elektřiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků