Hlavní obsah

Na Koreu se žene silný tajfun Maysak

2. 9. 2020, 19:43

Korejský poloostrov se připravuje na ničivý tajfun Maysak. Bouře se nyní nachází západně od Japonska, vítr dosahuje rychlosti 162 kilometrů za hodinu. Očekává se, že nad korejskou pevninu dorazí v noci na čtvrtek.

Foto: Park Ji-ho, ČTK/AP

Tajfun doprovází silný vichr a vlnobití

Článek

Jihokorejské úřady ve středu odpoledne zrušily nejméně 439 domácích letů. Uzavřeny byly národní parky a do bezpečných přístavů se přesunulo přes 36 tisíc rybářských lodí a dalších plavidel.

Na bouři se připravuje i KLDR, kde kontrolují budovy, silnice, železnici či kanalizační systém, informovala tamní tisková agentura KCNA.

Oblast severovýchodního Pacifiku v následujících dnech potrápí také tropická bouře Haishen. Její vítr nyní dosahuje rychlosti 90 kilometrů za hodinu, než zasáhne japonské ostrovy Kjúšú a Šikoku, však ještě může nabrat na síle, píše AP. Korejský poloostrov příchod bouře očekává v pondělí.

Škody v Severní a Jižní Koreji napáchal minulý týden tajfun Bavi, který v obou zemích poničil domy a úrody, vyvracel stromy a zatopil silnice. Ani jedna ze zemí v souvislosti s bouří nehlásila žádné oběti.

Reklama

Související témata:

Výběr článků