Hlavní obsah

Třináct lidí zemřelo při útoku v Pákistánu

Třináct lidí zabil ozbrojený gang, který v Pákistánu vnikl do domu vysokého vládního úředníka. Při útoku ručními zbraněmi, raketami a granáty zahynulo několik jeho příbuzných, uvedla ve čtvrtek ráno BBC. Úředník vyvázl. Policie nechtěla sdělit, kdo mohl útok na severozápadě země provést.

Třináct lidí zemřelo při útoku v Pákistánu

Do domu úředníka Amiraddína vnikl ozbrojený gang. Obyvatel se ptal, kde by ho našel. Když se gangu nepodařilo úředníka najít, zahájil palbu do obyvatel domu. Třináct jich zabil. Identita útočníků není známa. "Je předčasné jmenoval elementy, které stály za útokem," uvedl policista Mumtaz Zarín.

Místo u průsmyku Khyber je vstupní branou do Jižního Vazíristánu při hranicích s Afghánistánem, který ovládají místní kmeny a kde mají silné pozice Tálibán a al-Kajdá. Loni v oblasti Tálibán podnikl několik akcí a zcela tam ochromil státní správu. Policie nakonec opustila své pozice a doporučila institucím, aby se chránily samy.

Podle reportéra BBC v oblasti začíná opět panovat anarchie, což pomáhá militantům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků