Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Těhotnou Australanku zatkli doma. Nabádala k porušení opatření

Rozruch v Austrálii vyvolalo zatčení těhotné ženy, kterou doma ještě v pyžamu před zraky dětí a partnera zatkla policie. Důvodem byl její příspěvek na Facebooku, v němž vyzývala k protestu vůči protikoronavirovým opatřením v australském státě Victoria. Video ze zásahu obletělo tamní sociální sítě, podotkl web stanice BBC.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Těhotnou Australanku zatkli doma. Nabádala k porušení opatření

„Nevěděla jsem, že dělám něco špatného,“ pláče na záběrech Zoe-Lee Buhlerová (28) během zatýkání, přičemž policistům nabízí, že příspěvek z internetu smaže.

„Jsou tu moje dvě děti, za hodinu mám jít na ultrazvuk,“ snaží se marně obměkčit strážce zákona. Později ji propustili na kauci a nyní je stíhána na svobodě, informoval list Herald Sun.

Zatímco některé lidskoprávní organizace a opoziční politici zásah odsoudili, premiér Victorie se policistů zastal. „Teď není čas na žádné protesty. Není to bezpečné,“ vzkázal.

Opatření vyhlášená v australském státě Victoria patří k těm nejpřísnějším. Zavřít musela řada podniků, vyhlášen byl zákaz shromažďování a obyvatelé mohou vycházet ven jen v určené hodiny za přesně stanoveným účelem. Za porušení opatření hrozí pokuta až 1652 australských dolarů (bezmála 27 tisíc korun) nebo vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků