Hlavní obsah

Soud s Krejčířem opět odročen, rozhodnout se má v pondělí

Soud v JAR v pátek opět odložil rozhodnutí o případném propuštění Radovana Krejčíře na kauci. Podle informací TV Nova má definitviní rozhodnutí padnout v pondělí. Krejčíř nabízí kauci v hodnotě asi 15 miliónů korun. V pátek před soudem opět vypovídal český policista Jiří Novák.

Soud s Krejčířem opět odročen, rozhodnout se má v pondělí

U soudu vypovídali od minulého týdne dva čeští policisté, kteří podali řadu důkazů svědčících o Krejčířově nezákonné činnosti v ČR. Druhý z nich, Jiří Novák ve čtvrtek mimo jiné vypověděl, že policisté u Krejčíře doma nalezli množství falešných dokumentů, včetně průkazu člena České advokátní komory a průkazu člena Parlamentu České republiky.

Krejčíř měl podle Nováka doma také lyžařské brýle, na nichž byly zjištěny stopy DNA podnikatele Jakuba Konečného, jenž je od března 2005 nezvěstný. V pátek soud vyslechl také výpověď místního zaměstnance Interpolu.

Žádost o vydání Krejčíře do ČR projedná soud v druhém sledu

Soud se zatím zabýval pouze možným propuštěním uprchlého podnikatele na kauci. Žádost o vydání Krejčíře do ČR se na pořadu jednání ocitne až jako druhá. Formálně ovšem už extradiční řízení začalo.

Krejčíř byl na základě české žádosti zadržen 21. dubna v Johannesburgu hned po příletu do Jihoafrické republiky. [celá zpráva] Případ se zkomplikoval, když se načas dostal na svobodu. [celá zpráva] Soud ho nařídil propustit, protože jeho obhájci odůvodnili, že byla překročena délka vydávací vazby.

Soud ale poté nařídil Krejčíře opět zatknout. Podnikatel se sám dostavil za svými právníky a jihoafrická policie jej znovu zatkla. [celá zpráva] Krejčíř svým dobrovolným příchodem chtěl prý dát najevo, že nehrozí nebezpečí jeho útěku.

Krejčíř je v ČR stíhán za podvody a přípravu vraždy. V roce 2005 uprchl i s rodinou na Seychely. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků