Hlavní obsah
USS Carl Vinson Foto: Reuters

Severní Korea pohrozila potopením americké letadlové lodi, označila ji za strašné zvíře

Uskupení amerických válečných plavidel v čele s letadlovou lodí USS Carl Vinson zahájilo v pondělí ve Filipínském moři jižně od Korejského poloostrova společné vojenské manévry s japonským námořnictvem. Oznámilo to velení amerického námořnictva. Z japonské strany se cvičení účastní dva křižníky. Severní Korea pohrozila, že je připravena americké plavidlo potopit.

USS Carl Vinson Foto: Reuters
Severní Korea pohrozila potopením americké letadlové lodi, označila ji za strašné zvíře

„Naše revoluční síly jsou v bojové připravenosti potopit americkou letadlovou loď s jaderným pohonem jediným úderem,” uvedl oficiální list severokorejské komunistické strany Rodong Sinmun.

List přirovnal americkou loď ke „strašnému zvířeti” a zdůraznil, že zásah proti němu by byl skutečnou ukázkou severokorejské vojenské síly. Noviny komentář otiskly na třetí straně. První dvě strany se věnovaly návštěvě severokorejského vůdce Kim Čong-una na prasečí farmě.

Před několika dny Rodong Sinmun pohrozil Spojeným státům mocným odstrašujícím útokem, který „promění americkou pevninu v popel”.

Podle amerického velení jde o „obvyklé” manévry, které mají prověřit obranné činnosti loďstva a jeho manévrovací zdatnost. Od počátku roku, kdy skupina lodí vedená USS Carl Vinson vyplula z amerického San Diega, se zapojila do tří společných vojenských cvičení s Japonskem. Poslední z nich se uskutečnilo v březnu.

Americké velení uvedlo, že nynější manévry se konají během plavby námořního seskupení na sever do západního Tichomoří. Minulý týden Bílý dům oznámil, že vyslal „armádu lodí” jako varování Severní Koreji za její jaderné a raketové testy. [celá zpráva]

Letadlová loď USS Carl Vinson se v minulých dnech účastnila i do společného cvičení s australskou armádou, které předčasně ukončila, aby se mohla vydat na sever.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků