Hlavní obsah
Soud na johannesburgském předměstí Germiston zprostil Harrisona obvinění. Foto: Jakub Střihavka, ČTK

Pokladníka, který měl chystat vraždu Krejčíře, zbavili obvinění

Jihoafrický soud ve čtvrtek zbavil Jihoafričana Brendana Harrisona obvinění z přípravy vraždy uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře. Podle soudu obžaloba ani nepředložila přímé důkazy. Někdejší pokladník v Krejčířově směnárně byl kvůli obvinění ve vazbě od července.

Soud na johannesburgském předměstí Germiston zprostil Harrisona obvinění. Foto: Jakub Střihavka, ČTK
Pokladníka, který měl chystat vraždu Krejčíře, zbavili obvinění

Jednačtyřicetiletý Harrison se prý s Krejčířem setkal v roce 2009, v roce 2011 ale podle místních médií dostal práci od Michaela Arsiotise, bývalého Krejčířova spolupracovníka. Pak údajně začal dostávat výhrůžky, proto veškeré vazby na Krejčíře a jeho spolupracovníky přerušil a odešel do Svazijska, kde spustil vlastní podnikání.

Harrisona letos v červenci, kdy byl v JAR na služební cestě, zatkli a obvinili z podílu na přípravě vraždy svého šéfa, kterou podle vyšetřovatelů chystal loni v září. Soud v srpnu odmítl jeho žádost o propuštění na kauci kvůli obavám, že jeho život by byl na svobodě v nebezpečí.

Související téma:

Radovan Krejčíř

Foto: Archiv, Právo

Krejčíř v JAR zřejmě čelil několika pokusům o vraždu. Z jednoho z nich bez zranění vyvázl koncem července právě u své výkupny zlata. Když vystupoval z auta, začala z jiného zaparkovaného vozu střílet dálkově ovládaná zbraň. Před měsícem došlo k pumovému útoku na výkupnu zlata Moneypoint. Pří výbuchu zahynuli dva lidé, jedním z nich byl i Krejčířův český spolupracovník Jan Charvát.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků