Hlavní obsah
Rodina dívku ukamenovala za přihlížení davu. Foto: Mohammad Tahir, Reuters

Pákistánku její rodina ukamenovala, protože se provdala z lásky

Před nejvyšším soudem v pákistánském Láhauru v úterý ukamenovali příbuzní 25letou ženu, která se navzdory jejich přání provdala za muže, jehož milovala. Farzana Iqbalová na místě svým zraněním podlehla. Její otec se následně vydal policii, bratr a snoubenec vybraný rodinou, kteří rovněž útočili, se pohybují na svobodě, uvedl server BBC.

Rodina dívku ukamenovala za přihlížení davu. Foto: Mohammad Tahir, Reuters
Pákistánku její rodina ukamenovala, protože se provdala z lásky

Útok se udál za bílého dne za přihlížení davu. Dvacet členů rodiny Farzany, jež byla navíc podle stanice CNN těhotná, ji ubilo cihlami a tyčemi poté, co se marně u soudu domáhali zrušení jejího sňatku. Tvrdili, že mladou ženu její manžel nezákonně unesl. Ona však před soudcem uvedla, že si muže vzala z vlastní vůle. Podle policie s ním byla několik let zasnoubená, i když pro ni její rodina měla jiného snoubence.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Když manželé v úterý dorazili před soud k dalšímu jednání, rodina zaútočila. Původně chtěli ukamenovat i manžela, ale tomu se podařilo utéct.

V některých částech Pákistánu je sňatek proti přání rodiny kulturně nepřijatelný a podobné případy jsou zaznamenávány každý rok. Dívek, které zemřou rukou příbuzných, jsou každoročně stovky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků