Hlavní obsah
Afghánský prezident Hámid Karzáí Foto: Massoud Hossaini, Reuters

Ofenziva v Kandaháru má zelenou

Afghánský prezident Hámid Karzáí a velitel koaličních sil v zemi generál Stanley McChrystal oznámili, že získali podporu místních stařešinů pro vojenskou ofenzivu v Kandaháru. Uvedla to v pondělí stanice CNN.

Afghánský prezident Hámid Karzáí Foto: Massoud Hossaini, Reuters
Ofenziva v Kandaháru má zelenou

McChrystal minulý týden připustil, že vyjednávání se stařešiny trvalo déle, než očekával. Plánovaná ofenziva proti baště povstalců z hnutí Tálibán měla původně začít v dubnu, velení NATO pak tvrdilo, že by to ale mohlo být až na podzim. Nyní je možné, že začne dříve - koalice v čele s USA chce do konce roku konkrétní výsledky, aby se dalo uvažovat o počátku stahování jednotek.

Americké jednotky budou při ofenzivě v Kandaháru zajišťovat obvod města, v jeho centru budou afghánské síly, uvedla CNN.

McChrystal a Karzáí se s asi 300 stařešiny sešli v neděli. Afghánský prezident při něm vyzval Tálibán, aby přestal zabíjet své spoluobčany a nevinné a přerušil vazby na al-Káidu a teroristy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků