Hlavní obsah

Nezletilého Inda soudí kvůli hromadnému znásilnění dívky, její otec žádá trest smrti

V indickém hlavním městě Dillí ve středu začal soud s posledním ze skupiny mužů obviněných z prosincového hromadného znásilnění a zabití 23leté studentky. Nejmenovaný mladík je nezletilý, a proto jej soudí před zvláštním soudem. Zatímco jeho pěti komplicům hrozí doživotí, teenagerovi může soud uložit nanejvýš vězení v délce trvání tři roky.

Nezletilého Inda soudí kvůli hromadnému znásilnění dívky, její otec žádá trest smrti

„Jsem rád, že ho soudí. Chci ale říct, že tento hoch, ačkoliv je nezletilý, jako nezletilý nejednal. Případ se od ostatních odlišuje, takže i tento nezletilý by měl být souzen stejně jako dalších pět obviněných. Také on by měl dostat trest smrti,“ prohlásil otec oběti.

Sedmnáctiletý hoch čelí stejně jako komplicové sedmnácti obviněním. Vzhledem k jeho věku mu však soud může uložit maximálně tříletý trest.

Mladík podle britského deníku The Independent policii řekl, že iniciátorem brutálního útoku byl řidič autobusu Ram Singh a jeho bratr Mukeš. „Pojďme, dnes si to užijeme,“ nabádala podle protokolu z policejního výslechu bratrská dvojice zbytek skupiny. [celá zpráva]

Soud s dospělými členy gangu probíhá ve zrychleném řízení.

Tři znásilněné za hodinu

Studentka medicíny se jednoho prosincového večera vracela s přítelem z kina domů a cestou nastoupili do autobusu soukromého dopravce. Jeho šestičlenná posádka dvojici vysvlékla, dívku opakovaně znásilnila a následně pár zbila železnými tyčemi a vyvlekla na ulici. Mladá žena o dva týdny později na následky svých zranění zemřela v nemocnici v Singapuru.

Případ vyvolal celonárodní bouře, které přinutily vládu ustanovit zvláštní komisi, jež má zhodnotit stav legislativy vztahující k ochraně žen před zločinem.

V Indii je podle vlády každých 20 minut znásilněna některá z žen. Počtem trestů udělených za znásilnění však Indie stojí na chvostu statistiky světových zemí, upozornila agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků