Hlavní obsah
Meriam Ishagová na svatební fotografii se svým manželem Danielem Wanim Foto: Gabriel Wani

Křesťanka odsouzená k smrti v Súdánu rodila spoutaná v řetězech

Súdánka odsouzená k trestu smrti za konverzi ke křesťanství měla při porodu nohy spoutané v řetězech. Podle on-line vydání britského deníku The Telegraph to uvedl její manžel. Maya, jak se její novorozená holčička jmenuje, přišla na svět již v úterý. Teprve v pátek vyšly najevo podmínky porodu.

Meriam Ishagová na svatební fotografii se svým manželem Danielem Wanim Foto: Gabriel Wani
Křesťanka odsouzená k smrti v Súdánu rodila spoutaná v řetězech

Manžel odsouzené Daniel Wani vyjádřil radost nad narozením svého druhého potomka a zároveň zděšení nad tím, že úřady trvaly na tom, aby jeho manželka rodila ve vězeňské nemocnici spoutaná v řetězech.

Soud sedmadvacetiletou Meriam Ishagovou 15. května odsoudil k smrti oběšením za odpadlictví od víry. Odmítla možnost vrátit se k islámu, k němuž příslušela, protože měla muslimského otce.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na svou obhajobu prohlásila, že ji matka vychovala jako ortodoxní křesťanku, neboť otec s nimi nežil. Zatčena byla v srpnu 2013 za smilstvo, protože islámské právo neuznává její sňatek s křesťanem za právoplatný, neboť ji považuje za muslimku.

Letos v únoru připojil soud obvinění z odpadlictví od víry. Od února je s ní v cele kromě novorozené dcery i její první dítě - dvacetiměsíční syn. Výkon trestu proto bude nejméně o dva roky odložen, aby se žena mohla starat o novorozené dítě.

Velvyslanectví západních zemí a ochránci lidských práv rozsudek kritizovali, pod petici organizace Amnesty International žádající jeho zrušení se podepsalo na 660 000 lidí. Súdán ochránce lidských práv na své území od roku 2005 nepouští.

Súdán se řídí islámským právem šaría, kolem 95 procent jeho obyvatel vyznává islám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků