Hlavní obsah
Americký prezident Donald J. Trump Foto: Jonathan Ernst, Reuters

KLDR přirovnala Trumpa k Hitlerovi

Severní Korea v úterý přirovnala amerického prezidenta Donalda Trumpa k nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. Upozornila na agentura AFP.

Americký prezident Donald J. Trump Foto: Jonathan Ernst, Reuters
KLDR přirovnala Trumpa k Hitlerovi

Severokorejská oficiální tisková agentura KCNA ve svém úvodníku označila Trumpovo krédo “America First“, tedy “Amerika na prvním místě“, za formu „nacismu 21. století“. „Princip 'Amerika na prvním místě' si klade za cíl ovládnout svět vojenskými prostředky, podobně jako si dobytí celého světa představoval Hitler,“ napsala agentura KCNA.

Trump „jde ve stopách Hitlerovy diktátorské politiky", svět hodlá rozdělit do dvou kategorií, „přítel a nepřítel“, a chce tak ospravedlnit vymýcení těch, co spadají do té druhé kategorie, napsala KCNA.

Severní Korea využívá při kritice svých nepřátel velmi často květnatý jazyk, ale po přirovnání s německým diktátorem sahá zřídka. Minulý týden KLDR označila Trumpa za „psychopata“.

Mun míří do Bílého domu

Nový výpad vůči Trumpovi učinila Severní Korea v týdnu, kdy se ve Washingtonu poprvé s šéfem Bílého domu setká nově zvolený jihokorejský prezident Mun Če-in. Jejich jednání se zřejmě soustředí na napětí vyvolané jadernými a raketovými testy KLDR.

Související témata

Věž čučche se sochou dělníka, rolníka a představitele inteligence

Foto: Profimedia.cz

Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Foto: KCNA, Reuters

Washingtonský památník obětem války v Koreji

Foto: Tomáš Reiner, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků