Hlavní obsah
 

Austrálie bojuje s požáry, tři mrtví a desítky zraněných

Východní pobřeží Austrálie se již druhým dnem potýká se silnými požáry. Nejhorší situace je ve státě Nový Jižní Wales, kde podle zpráv hasičů shořelo do sobotního rána téměř 150 domů. Potvrzeny jsou i tři oběti na životech a desítky zraněných.

 
Austrálie bojuje s požáry, tři mrtví a desítky zraněných

Tisíce lidí byly donuceny narychlo upustit své domovy, záchranáři hlásí velké škody na majetku, včetně škol, úřadů a dalších míst.

Dvě oběti pocházejí z oblasti Glen Innes, zhruba 550 km severně od Sydney. Třetí byla nalezena v požárem poničeném domě v oblasti Taree. Požáry a boj s nimi hasičům komplikuje silný vítr a vysoké teploty kolem 35 stupňů.

Rozsáhlý požár v Národním parku Wollemi zhruba 100 kilometrů západně od Sydney.

Foto: Profimedia.cz

Lesní požár u australského města Port Macquarie

Foto: Profimedia.cz

Jen v oblasti Nového Jižního Walesu je do boje s ohněm zapojeno přes 1000 hasičů, pomáhá jim speciální letadlo.

S požáry menšího rozsahu se potýkají i další australské státy, například Queensland nebo Západní Austrálie. Podle meteorologů za tím stojí výjimečně teplá a suchá zima.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Lesní požáry proměnily Austrálii v oranžové peklo

Video: Reuters

„Počasí pro nadcházející měsíce hlásí nadprůměrné teploty a minimální srážky,” potvrdil pro agenturu Reuters vedoucí místních hasičů Shane Fitzsimmons. Také dodal, že mnoho lidí je stále uvězněných ve svých domovech a hasiči se k nim nemohou dostat, uvádí BBC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků