„Vyjádřil přesvědčení, že by to byl v tomto duchu velký skok vpřed, kdybychom Yankeeům odvetou za americké vojenské provokace poslali větší dárkový balíček,“ tlumočila KCNA vůdcovo přání.

Severní Korea v uplynulých dnech vypálila několik raket. V pondělí to byla modifikovaná střela typu Scud s krátkým doletem. [celá zpráva]

Severokorejský vůdce Kim Čong-un s armádními veliteli

Severokorejský vůdce Kim Čong-un s armádními veliteli

FOTO: KCNA/File Photo, Reuters

U břehů Korejského poloostrova mezitím pokračují americko-jihokorejská vojenská cvičení. Americké námořnictvo, které do regionu posílá už třetí letadlovou loď, v pondělí potvrdilo, že se do cvičení zapojil i strategický nadzvukový bombardér B-1B Lancer. Pchjongjang tvrdí, že Američané nacvičovali shazování jaderných bomb na Koreu.

Britský list The Independent v souvislosti s tím v pondělí informoval o vystoupení amerického ministra obrany Jamese Mattise, který varoval, že případná válka v Koreji by byla nebývale ničivá a tragická. List zopakoval, že Američané nechtějí dopustit, aby zbrojní programy KLDR dospěly do fáze, kdy Severokorejci budou schopni ohrozit americké území raketami dlouhého doletu schopnými nést jadernou nálož.

Deník také spekuloval, že by se Američané při některém z příštích severokorejských raketových testů mohli pokusit raketu sestřelit.