Zachránění mají podle Nové Číny menší zranění, se kterými byli převezeni do nemocnic. Tři z nich byli vyproštěni z nejnižší paluby, když záchranáři do trupu převrácené lodi vyřezali otvor. Mezi zachráněnými jsou i hlavní inženýr a kapitán, které zadržela policie.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Turistická loď Východní hvězda o výtlaku 2200 tun se v bouři převrátila v pondělí v noci. Plavilo se na ní 458 lidí, 406 turistů většinou ve věku mezi padesáti až osmdesáti lety, pět zaměstnanců cestovních kanceláří a 47členná posádka.

Zachráněný člen posádky převrácené Východní hvězdy

Zachráněný člen posádky převrácené Východní hvězdy.

FOTO: Reuters

Zatím z ní bylo vyzvednuto pět těl obětí. Podle listu Žen-min-ž-pao byla tři těla vylovena až v Jüe-jangu vzdáleném padesát kilometrů.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Číně se potopila loď, vevnitř jsou zřejmě živí lidé.

Loď dlouhá 76 metrů se čtyřmi palubami nevyslala ani záchranný signál, o jejím převrácení informovali lidé, kteří doplavali na břeh. Záchranáři se dostali na místo neštěstí až po dvou a půl hodinách.

záchranný remorkér u převrácené výletní lodi

Záchranný remorkér u převrácené výletní lodi.

FOTO: Kim Kyung-hoon, Reuters

Do záchranné operace při jednom z největších neštěstí v zemi za poslední roky byly nasazeny tisíce vojáků a záchranářů včetně potápěčů, jimž situaci komplikuje špatné počasí. Žabí muži klepou na trup lodi, aby navázali kontakt s přeživšími, kteří v něm mohou být uvězněni.

Příbuzní jsou zoufalí, protože nebyl ani zveřejněn seznam cestujících. Podivují se také, jak je možné, že se kapitán zachránil. Podle pravidel by měl loď opouštět až ve chvíli, kdy jsou všichni v bezpečí.