„Čtyři útočníci vybavení raketometem a třemi útočnými puškami byli zabiti v oblasti Vazír Akbar Chán,” uvedlo afghánské ministerstvo vnitra. Útok začal v úterý asi ve 23.00 místního času (20.30 SELČ) a skončil za úsvitu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle policie se útočníci chtěli dostat dovnitř hotelu Heetal, který patří rodině současného afghánského ministra zahraničí a který ubytovává často cizince. Střetli se ale s ochrankou penzionu, která jim v tom zabránila.

„Heetal je velmi dobře chráněný. Po jedné či dvou explozích začala naše ochranka střílet na útočníky, kteří se tak nemohli dostat dovnitř,” popsal agentuře AFP hotelový manažer.

Hotel byl poničen již v roce 2009, když se u jeho vchodu odpálil sebevražedný atentátník a zabil osm osob a dalších 40 zranil. V afghánské metropoli došlo v uplynulých dnech k několika útokům na cizince.