Terčem útoku bezpilotního letounu se stal automobil nedaleko města Bardere. Ve vozu jel Garar, cestoval se dvěma dalšími členy Šabábu, všichni tři zahynuli.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Garar naplánoval útok na nákupní středisko Westgate v Nairobi, který byl podniknut v září 2013. Pětice atentátníků ovládla středisko na čtyři dny. Zabila 67 lidí. [celá zpráva]

Útoky prý byly odplatou za akce keňských vojáků proti aš-Šabábu v Somálsku.

Garar podle místních úřadů naplánoval i loňské nezdařené útoky v keňském přístavním městě Mombase či v ugandské metropoli Kampale.

Čtvrtý nálet dronu

Keňané odmítli sdělit, kdo čtvrteční útok podnikl, v pátek ale podle listu The Washington Post oznámil Pentagon, že americký bezpilotní letoun útočil na vysokého představitele aš-Šabábu. Odmítl ale uvést jeho jméno. Mluvčí Pentagonu Steve Warren oznámil, že čeká na potvrzení obětí.

Od září jde o čtvrtý nálet amerického dronu na Somálsko.

Milice aš-Šabáb chtějí v Somálsku zavést právo šaría. Hlásí se k al-Káidě. V roce 2011 se je vojákům mise Africké unie podařilo vytlačit z metropole Mogadiša i z dalších větších měst v zemi.