„Naši vědci jsou vlastenci, kteří své životy zcela zasvětili budování bohaté a mocné země,” citovala severokorejská agentura KCNA Kima, který navštívil nově postavený institut přírodních energetických zdrojů při akademii věd a také dostavěný obytný komplex pro výzkumníky.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Agentura Reuters nicméně upozornila, že zprávy médií z KLDR nezmiňují termín Kimovy návštěvy a že není možné časový údaj ověřit.

Kim Čong-un se ukázal na veřejnosti s vycházkovou holí v ruce.

Kim Čong-un se ukázal na veřejnosti s vycházkovou holí v ruce.

FOTO: KCNA , Reuters

Kim Čong-un s vycházkovou holí

Kim Čong-un s vycházkovou holí

FOTO: KCNA, Reuters

Kim Čong-un se na veřejnosti neukázal 40 dní.

Kim Čong-un se na veřejnosti neukázal 40 dní.

FOTO: ČTK/AP

Kim je na snímcích v dobré náladě a jako zřejmou podporu v chůzi používá černou hůl. Zdá se také, že zhubl. Pozorovatelé odhadovali, že před svým zmizením do ústraní vážil Kim výrazně přes sto kilo.

Jedenatřicetiletý Kim se naposledy objevil na veřejnosti 3. září, když s manželkou navštívil koncert. Pchjongjang pak uvedl, že vládce je nemocný, a později upřesnil, že podstoupil operaci obou kotníků. Kim se neobjevil ani v pátek na oslavách výročí založení vládnoucí Korejské strany práce, což jen přiživilo spekulace o chatrném zdraví nebo převratu. Severokorejský zdroj řekl agentuře Reuters, že se Kim zranil během vojenského cvičení.

Televizní záběr zachycuje severokorejského vůdce Kim Čong-una s holí.

Televizní záběr zachycuje severokorejského vůdce Kim Čong-una s holí.

FOTO: Lee Jin-man, ČTK/AP