Stroje by měly být dodány v letech 2018 až 2021 a ve výzbroji by měly nahradit stárnoucí stroje F-4 Phantom II a F-5 Tiger II.

Dohoda o nákupu také umožní Jižní Koreji dostat se k nejmodernějším technologiím v sedmnácti oblastech. Korejcům by měly umožnit vyvinout vlastní stíhačku nové generace. Podle expertů by mělo jít především o předání technologie elektroimpulsního řízení.

Jižní Korea se tak stala po JaponskuIzraeli třetí zemí, která si lightningy II objednala. Do své výzbroje je plánují zařadit i BritánieNizozemsko, ty se ale na projektu podílely od počátku.

Ještě loni Jižní Korea od plánu nákupu strojů F-35A ustoupila a spekulovalo se, že by mohla koupit poslední verze letadel F-15. Tyto levnější stroje by bohatě stačily k vybojování vzdušné nadvlády nad severokorejským letectvem, ovšem těžko by mohly konkurovat nejmodernějším čínským stíhačkám. Soul mohlo ovlivnit i rozhodnutí Tokia zakoupit lightningy, protože obě země mají řadu sporů včetně územního o ostrůvek Tok-do.

Jižní Korea také usiluje o maximální technologickou nezávislost a snaží se produkovat nejmodernější zbraně, jako je tank K-2 považovaný za jeden z nejlepších na světě. Překonává i americký M1A2 Abrams. Je lehčí, jeho německý kanón ráže 120 mm A2 je považován za přesnější, i když americká munice s uranovým jádrem je průbojnější. Má vysoce sofistikovanou elektroniku i radary a navíc dosahuje rychlosti přes 70 km/h.