„Jednáme o pomoci nigerijské vládě s prohledáním oblasti, která je velká asi jako Nová Anglie. To není malý úkol, my ale samozřejmě poskytneme zdroje, “ řekl mluvčího Bílého domu Jay Carney.

”Podělili jsme se s Nigerijci o satelitní snímky a s povolením nigerijské vlády uskutečňujeme pilotované špionážní, hlídkové a průzkumné lety nad Nigérií,” citovala AFP nejmenovaného amerického představitele. Další podrobnosti o pomoci o americké pomoci s pátráním nad severovýchodem Nigérie ovládaným islámskými radikály ale zveřejněny nebyly.

Unesené nigerijské školačky donutili konvertovat k islámu

Unesené nigerijské školačky donutili konvertovat k islámu

FOTO: Reuters TV, Reuters

Podle listu PM News je v třicetičlenném americkém týmu pět pracovníků ministerstva zahraničí, dva experti na komunikační strategie, civilní bezpečnostní expert, sedm příslušníku amerického Afrického velitelství a čtyři agenti FBI.

Podle pondělních zpráv zřejmě únosci zadržují dívky v Nigérii a nezavlekli je do Kamerunu nebo Čadu. Únosci v pondělí zveřejnili video sto třiceti unesených dívek a navrhly jejich výměnu za zajaté bojovníky Boko haram, ale nigerijská vláda to odmítla. [celá zpráva]

Psakiová dodala, že americkou politikou je též „odpírat únoscům výhody z jejich zločinné činnosti včetně výkupného“.