„Záchranná služba obdržela telefonát, ale ze zastřené řeči nebylo jisté, zda se nejedná o někoho, kdo byl spoután a má přes ústa roubík,“ popsal policejní seržant Steve Aitken. Do domu na předměstí St. Kilda byli proto raději vysláni policisté i se služebním psem.

Žena zažila krušné chvíle, jelikož nemohla kvůli rýmě pořádně dýchat ani nosem. V nemocnici jí ale nakonec rty rozlepili s použitím voskového oleje.

Novozélandské stanici TV3 pak vysvětlila: „Všechny přípravky mám na tácku ve stolku. Vstala jsem a nahmátla jsem tuby uvnitř. Nic jsem necítila, protože jsem měla zacpaný nos. Pak jsem se vrátila do postele a pomyslela si: ‚co jsem si to dala na ústa?’“.

Dodala, že operátorce v telefonu nebyla schopna nic říct. „Nemohla jsem říct, kde bydlím, nemohla jsem povědět, jaké mám číslo,“ uvedla žena, kterou média nejmenovala. Hovor s pracovnicí na tísňové lince podle ní probíhal tak, že operátorka jí dávala dotazy a ona jednou poklepala telefon na znamení souhlasu, anebo tak učinila dvakrát, když odpověď zněla ne. Takto se operátorka nakonec dozvěděla, z jaké čtvrti, ulice a čísla domu žena volá.