Rešmi Bégamová pracovala v druhém patře nepovolené stavby. Zřícení všech osmi pater přežila, na rozdíl od tří kolegů, s nimiž byla v době nehody. „Nemůžu říct, co se stalo. Nepamatuji si všechno. Ti, kdo byli se mnou, zemřeli. Volali o pomoc, ale nemohla jsem pro ně nic udělat,“ popsala dívka v nemocnici.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Přeživší převezli do nemocnice.

Rešmi našli v pátek. Zaslechla volání dělníka, který naposledy v troskách volal, aby se ubezpečil, že se nikdo neozývá, než dá pokyn strojům, aby začaly rozebírat další betonovou podlahu. „Zachraňte mě,“ křikla na konsternovaného pracovníka dívka. O 40 minut později ji za nadšeného křiku vytáhli ven.

Kuriózní je, že se žena nejprve chtěla v troskách převléct, jelikož její šaty byly potrhané. Záchranář jí proto hodil dolů svítilnu, aby si našla náhradní oděv.

Záchranné týmy překvapilo, že mladá žena nemá téměř žádná zranění a je schopna s nimi hovořit.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Po 17 dnech našli záchranáři v sutinách zřícené budovy živou ženu.

V nemocnici pak Rešmi popsala, že měla po propadnutí se do prvního patra možnost pohybovat se plazením okolo. „Snažila jsem se najít cestu ven, ale žádnou jsem nenašla. Během pátrání jsem našla jen čtyři kusy sušenek. Snědla jsem je. Našla jsem také vodu a pila ji,“ citovala dívku server Daily Telegraph.

Vysvětlení pro to, jak je možné, že přežila ve stísněných prostorách v teplotě až 35 stupňů Celsia, přesto nemá. Podle ní to byla vůle boží.

Přeživší Rešmí Bégamová

Přeživší Rešmí Bégamová

FOTO: ČTK/AP

Bégamová přišla do Dháky před třemi lety. Vystřídala několik prací. V dílně v budově Rana Plaza, kde se šily textilie pro britský oděvní řetězec Primark, začala pracovat pouhých 20 dnů před zřícením domu.

V troskách budovy zemřelo 1127 lidí. Podle agentury DPA záchranné práce skončily.